Меню & пошук

Помешанные: етнічний фотопроект про жителів України

Помешанные: етнічний фотопроект про жителів України

[ads-pc-2]

1476929_727268953957579_163157863_n

Кажуть, що у батьків з різним походженням народжуються особливо вродливі діти. А ще “помішана” родина вчить пошані: де, як не вдома, знаходити рівновагу по відношенню до себе та оточуючих?

«Помішані» («Помешанные») – це етнічний фотопроект у рамках арт-журналу TheNorDar (http://thenordar.com/geroi-proekta-pomeshannie/) про людей з багатонаціональним корінням, який розвиває любов до власної культури та толерантне ставлення мешканців України до інших етнічних груп. 

Над проектом працюють:

Кріс Кулаковська – фотограф, інтерв’юер

Ліліт Саркісян – куратор, видавець та головний редактор арт-журналу TheNorDar

Дмитро Недобой – дизайнер, ретушер

lilitЛіліт Саркісян: “Проект «Помішані» TheNorDar спонукає замислитися про своє походження, згадати історію родини та відновити родове древо. В Україні мешкає близько 130 національних меншин…

Герої проекту – це «помішані» українці з багатонаціональним корінням. Щотижня ми шукаємо нових учасників, фотографуємо їх, беремо інтерв’ю та знімаємо портрети. Сімейні історії героїв публікуємо на сайті арт-журналу TheNorDar – http://thenordar.com/geroi-proekta-pomeshannie/.
Взяти участь у проекті може кожен: для цього потрібно надіслати на пошту редакції info@thenordar.com лист із портретним знімком та короткою інформацією про своє «намішане» коріння.

Незважаючи на те, що в проекті вже взяли участь 35 героїв, ми продовжуємо шукати нових учасників з цікавими національностями.

Проект простимулював багатьох читачів TheNorDar дізнатися більше про родинну історію своїх бабусь та дідусів, а іноді й навіть батьків. Переважна більшість учасників проекту надсилає нам листи з подякою за те, що що ми надихнули їх звести сімейні архіви, деякі з них уперше заговорили з батьками про родичів, а дехто лише в 30 років дізнався, що він – «помішаний».

Проект буде оголошено «закритим», коли кількість учасників сягне 50. Далі ми починаємо активну підготовку до спецвипуску «Помішаних» арт-журналу TheNorDar та масштабної виставки”.

krisКріс Кулаковська: “Ми працюємо над проектом із листопаду 2013 року. Першими учасниками нашого проекту стали друзі та знайомі, далі, після анонсів на TheNorDar, читачі почали надсилати свої запити, а ми – обирати. Загалом ми отримали близько 400 листів.

Ми обираємо героїв за певними критеріями: набір національностей, їхній зовнішній прояв (типаж), наявність історії та сама особистість. Ми не маємо ніяких вікових обмежень: у проекті взяли участь і діти, і дорослі, середній вік наших героїв – старше 25 років. Наразі шукаємо намішану родину та героїв дорослого віку. Проект “Помішані” окрім одиночних портретів має ще парні: маму із сином,  близнюків та подружню пару. Дівчат-близнюків, до речі, я знімала двічі, і друга спроба була набагато вдалішою, бо мені пощастило отримати коментар від одного з найкращих, на мою думку, сучасних портретистів у світі – Сергія Сараханова, який зауважив, що вони нагадують йому знімок Річарда Аведона “Діти Пікасо”.

Із самого початку на запитання учасники відповідали письмово, але після першої хвилі публікацій я почала спілкуватися усно і робити розшифровку, яку герой потім доповнює онлайн, Ліліт фінально вичитує і ми публікуємо. Я зараз іноді можу інтерв’ювати по годині і навіть по дві. Нещодавно, із мамою нашого наймолодшого героя Фунатсу Това я спілкувалася майже 2 з половиною години, провівши їх до самого дому.  Тепер я знаю, що японці називають намішаних – халф, а корейці – хонйоль.

Проект “Помішані” дарує нам знайомство із надзвичайними людьми, бо кожен із них, окрім того, що цінує своє родинне коріння, займається улюбленою справою: співачки, ілюстратори, копірайтери, лінгвомани, дизайнери, музиканти, стилісти, фотографи та безліч інших цікавих професій ми зібрали у своєму намішаному просторі.

10478440_840464462638027_7204436465880065912_n

Наш проект абсолютно некомерційний, і тільки зараз, для організації виставки та друкованого спецвипуску TheNorDar, ми збираємося стукати у різні двері, щоб просити трохи фінансової підтримки”.

Фото та історії всіх героїв можна переглянути тут http://thenordar.com/geroi-proekta-pomeshannie/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: