Меню & пошук

В США вийде книга, заснована на листуванні Симони де Бовуар з її читачами

В США вийде книга, заснована на листуванні Симони де Бовуар з її читачами

«Культурний артефакт ХХ століття».


[ads-pc-2]

Колекція з 20 тисяч листів французької письменниці й філософині Симони де Бовуар до її читачів вийде окремою книгою, пише The Guardian. 

Симона де Бовуар прославилася своїм трактатом 1949 року «Друга стать», присвяченим проблемам жіночих прав та гендерної нерівності. Читачі зверталися до неї за порадами з різноманітних питань: шлюбу, коханців, сексу, сексуальної орієнтації, абортів і романів.  В кількох листах йдеться про боротьбу з домашнім насильством в той час, коли такі питання були фактично табу. Автори листів були представниками всіх прошарків суспільства: від заводських робітників до лікарів. 

Листи були вивчені доценткою історії Техаського університету Джудіт Коффін. 

«Ніщо не підготувало мене до драми, яку я знайшла», — згадувала вона. «Вилив проєкції, ідентифікації, очікування, розчарування і пристрасті. Автори отримують листи, але не завжди їх зберігають. Це було одкровенням, як сильно вона дбала про своїх читачів, чому зберегла всі ці листи».

Коффін описала архів як «культурний артефакт ХХ століття». Тепер листи опублікують у книзі «Sex, Love, and Letters: Writing Simone de Beauvoir» (Секс, любов і листи: Листування Симони де Бовуар). 

Оскільки більша частина матеріалу має особистий характер, Коффін залишила листи анонімними. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: