Меню & пошук

Озоновий шар поступово відновлюється: коли очікувати повного відновлення

Озоновий шар поступово відновлюється: коли очікувати повного відновлення

Це хороші новини.


[ads-pc-2]

Озоновий шар поступово відновлюється від шкоди, завданої хімікати людського виробництва. Про це повідомляється у звіті ООН.

Після прийняття Монреальського протоколу у 1987 році (заборона використовувати різні хімікати), погіршення ситуації щодо озонового шару припинилося. З 2000 року у деяких частинах атмосфери він відновлюється зі швидкістю 1-3% за десять років.

За даними ООН, Північна півкуля та середі широти повинні повністю відновитися до 2030 року, Південня півкуля — до 2050, а полярні полюси — до 2060.

«Якби озонові дири продовжували зростати, ми б побачили серйозні ефекти. Ми зупинили це», — повідомляє автор звіту Пол Ньюмен, головний науковець NASA по Землі.

Найгірша ситуація з озоновим шаром зафіксована наприкінці 1990-х, коли майже 10% було знищено. Цього року озонова дира над Південням полюсом складала 25 мільйонів кілометрів квадратних, це на 16% менше, ніж у 2006 році.

Озоновий шар захищає Землю від шкідливої кількості ультрафіолетових променів з Сонця. Однак відновлення озонового шару не захищає Землю від глобального потепління, а ООН в жовтні наполягала на термінових змінах у протидії глобальному потеплінню. Як виглядає глобальне потепління на одній картинці раніше показав фінський вчений.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: