Меню & пошук

Чоловіки менше сортують сміття. Бояться, що їх вважатимуть геями – дослідження

Чоловіки менше сортують сміття. Бояться, що їх вважатимуть геями – дослідження

Сортування сприймають як типове «жіноче» заняття


[ads-pc-2]

Чоловіки рідше, ніж жінки, сортують сміття та менше купують екосумок або термочашок багаторазового використання, тому що бояться виглядати «жіночними». Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в науковому журналі Sex Roles.

Дослідження в три хвилі спільно проводили американські та нідерландські науковці. Участь у ньому взяли 960 волонтерів. Учені пропонували низку тестів на визначення «жіночої» та «чоловічої» поведінки. Потім пропонували розглянути діяльність, та за тим, хто її виконує визначити, чи вона належить до «жіночої» чи «чоловічої». А в третій хвилі дослідження учасники визначали за поведінкою й заняттями приналежність до статі та сексуальних вподобань.

На питання про чоловічі й жіночі ролі, більшість опитаних оцінили догляд за планетою як типове «жіноче» заняття, що відповідає традиційній ролі жінки-матері чи жінки-берегині. А щодо сексуальної орієнтації, то чоловіки оцінили піклування про навколишнє середовище більш притаманне гомосексуалам, ніж гетеросексуалам.

«Можуть виникнути тонкі, гендерні наслідки, коли ми вступаємо в про-екологічну поведінку. Наприклад, люди можуть уникати певної діяльності. Оскільки керуються поняттями ґендерних ролей і того, що вони про це уявляють або що уявляють про це інші. Тому уникають тієї чи іншої поведінки, вважаючи, що вона не відповідає їхній статі», – прокоментувала Джанет Свім, професорка психології Пенсильванського університету Independent.

Вчені стверджують: результати досліджень можуть стати корисними політикам та активістам, які просувають екологічну поведінку. Щоб розглядати гендерні ролі як потенційний бар’єр та в своїх кампаніях вирішувати його.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: