Меню & пошук

Як мікродозування ЛСД впливає на продуктивність і роботу мозку

Як мікродозування ЛСД впливає на продуктивність і роботу мозку

[ads-pc-2]

Ця публікація була написана НЕ на власному досвіді.

Якщо кокаїн править Уолл-стріт, то ЛСД – Кремнієвою долиною?

Нещодавно Vox опублікував статтю про експеримент вживання ЛСД, улюбленого психоделічного наркотику гіпі, в невеликих кількостях. «Мікродозування», як вказує назва, – прийом препарату в невеликих дозах, не для кайфу, а для впливу препарату на периферичну нервову систему.

Експеримент почався після того, як в статті в Rolling Stone стверджувалося, що ЛСД в малих дозах підвищує продуктивність, творчість та концентрацію на роботі. У публікації описаний досвід 25-річного розробника програмного забезпечення під псевдонімом «Кен», який є представником тих професіоналів, хто вживає наркотик у невеликих дозах на роботі.

ЛСД під мікроскопом

Письменник Байнард Вудс теж брав участь в експерименті і каже, що не впевнений, чи він відчув ефект ЛСД чи це був ефект плацебо. «Я все ще думаю, що деякі висновки щодо мікродозування трохи роздуті», – пише Вудс.

Ось як він описує свій стан: «Я не був під кайфом, це більш схоже на стан людини, побитої камінням, що дало додаткове почуття усвідомленості та зосередженості».

Tech Insider описав ще один випадок мікродозування ЛСД на роботі, тільки Даніель, учасник експерименту під псевдонімом, вживав наркотик не під час, а до роботи. Даніель поділився, що декілька разів він випадково вжив більшу дозу, і це не привело до очікуваних результатів.

Незважаючи на тенденцію використання ЛСД для підвищення продуктивності, незрозуміло, наскільки поширене використання ЛСД та інших психоделічних препаратів в офісах Кремнієвої долини або де-небудь ще.

Висновки щодо того, як ЛСД впливає на мозок, також не остаточні.
Дослідження психоделіків у 2012 показало, що галюциногени зменшують активність в певних частинах мозку.

Нижній ряд показує, що під дією ЛСД мозок людини працює активніше

Стів Джобс часто фігурує у прикладах того, як психоделічні препарати стимулюють творчість. Але аргумент, що засновник Apple прийняв ЛСД і раптово став геніальним винахідником, вельми хисткий.

І хоча учасники експерименту стверджують, що мікродозування ЛСД допомогло підвищити продуктивність, є очевидні причини, за якими вживання наркотиків перед роботою – не найкраща ідея.

Один з вагомих аргументів – незаконність ЛСД та досить високі штрафи за зберігання, вживання та розповсюдження – до 25 000 доларів, повідомляє LegalMatch.com. Навіть, якщо вдасться обійти закон, більшість компаній ведуть сувору політику щодо вживання наркотиків, не кажучи вже про те, що судимість зашкодить майбутнім перспективам на роботу.

Тривожно й те, що, приймати ЛСД в будь-яких дозах – небезпечно для здоров’я, оскільки неможливо передбачити, чи була просякнута марка іншими шкідливими речовинами і незрозуміло, як тіло відреагує навіть на малу дозу.

(Складно визначити точне поняття «мала доза», оскільки наркотик неконтрольовано продається на чорному ринку.)

Відділ охорони здоров’я Університету Брауна каже: «Ефект ЛСД визначається попереднім досвідом вживання, очікуваннями, настроєм, а також неврологічним ефектом препарату».

«Якщо виникли проблеми з фокусуванням на роботі, можливо, ви просто розумні – такі люди часто відволікаються, відчуваючи проблеми з визначенням пріоритетів», – говориться в дослідженні. Але це не означає, що нелегальні наркотики вирішать проблему.

Замість того, щоб ступати на хитку доріжку з ЛСД, краще розпізнати «блокування в мозку», що ускладнюють зосередженість. Мозок сильніший, ніж ви думаєте, навіть без стимуляторів.

 

via Time

Переклад: Анна Біленька

Фото ЛСД під мікроскопом: So Bad So Good

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: