Меню & пошук

ООН наполягає на термінових змінах у протидії глобальному потеплінню

ООН наполягає на термінових змінах у протидії глобальному потеплінню

Зупинити глобальне потепління потрібно на 1.5˚C.


[ads-pc-2]

Міжурядова група експертів з питань змін клімату (IPCC) при ООН випустила звіт про загрозу зростання середньосвітової температури. Звіт було презентовано в Республіці Корея, про це повідомляє The Guardian.

У звіті IPCC зазначається, що підвищення температури на 1.5˚C у порівнянні з доіндустріальною епохою уже не зупинити. Підвищення до 1.5˚C відбудеться у період між 2030 та 2052 роком. Водночас, є можливість зупинити глобальне потепління на показнику 1.5˚C, а не 2˚C, але для цього потрібно вжити термінові заходи.

У чому різниця між 1.5˚C та 2˚C?

IPCC розробила чотири шляхи, при яких глобальне потепління зупиниться на 1.5˚C. У цих шляхах пропонують різноманітні технологічні зміни та зміни у використанні землі. Можна виділити пункт, згідно з яким необхідно зменшити викиди парникових газів на 45% до 2030 року, у порівнянні з 2010 роком. Також важливо перейти на використання 85% відновлювальної енергетики за найближчі 30 років.

Теперішнього темпу боротьби з глобальним потеплінням недостатньо, аби воно зупинилося на позначці 1.5˚C. Якщо не вдатися до ґрунтовніших змін, то температура у світі зросте на 3-4˚C. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: