Меню & пошук

Альбом місяця: The xx – Coexist

Альбом місяця: The xx – Coexist

[ads-pc-2]

The xx Coexist

Після трьох років мовчання та багатьох чуток про розпад гурту, The xx випускають другий альбом Coexist, який стає логічним і надзвичайно вдалим продовженням дебютника.

1. Angels

Ця пісня стала основним синглом, що передував виходу альбому. Ніжна і жіночна у суто мінімалістичному стилі, завдяки якому The xx здобули свою популярність. Той самий м’який звук гітари, ненав’язливий бас, тихий вокал та вкраплення синтетичних ударних.

2. Chained

Другий сингл з альбому, і другий трек по плейлисту. Напевне саме такі пісні мав на увазі діджей і засновник гурту Джемі, коли казав, що в новому льбому буде більше “клубних” треків. Утім, Chained скоріше претендує на славу Crystalized з дебютника, аніж на “клубний хіт”. На простий біт накладається двоголосся Олівера та Ромі, яке підкріплюється ненав’язливою гітарною партією. В результаті маємо простий трек, який потроху вводить у стан трансу.

3. Fiction

Третя пісня йде з виключно чоловічим вокалом і насправді клубним бітом. До того ж, у Fiction з’являються клавіші і щось на зразок гітарного соло. Цей трек слугує логічним продовженням перших двух як у наростаючій динаміці, так і в напруженні емоційного фону. Якщо Angels – це жіноча розповідь про своє кохання, то Fiction – признання з вуст чоловіка.

4. Try

Перше використання повноцінного семплу на альбомі. Дивне звучання семплу пом’якшується традиційними ефектами гітари і чергуванням голосів солістів. Try – світла пісня з ледве помітними фольклорними мотивами.

5. Reunion

“Never not ever, never not ever again”. Один з найдовших і комлексних треків альбому. Незважаючи на використання все більшої кількості інструментів, двоголосся додає цьому треку інтимності та тривожності. Кульмінація першої частини альбому.

6. Sunset

Певний аналог Heart Skipped A Beat з першого альбому “xx”. Утім, на відміну від свого попередника, основою Sunset є бас-гітара і прямий біт. Сумний трек про розрив відносин.

7. Missing

З першого разу не помітно, проте альбом розповідає історію одних відносин. Після знайомства у Chained і щастя Try, наступає розчарування у Reunion, а згодом Sunset. Missing – логічне продовження історії. “And it’s no hope for you and me”. Діалог між двома невпевненими у своїх рішеннях людьми. Найбільш чуттєвий і емоційний трек альбому.

8. Tides

Акапельний початок і бадьоре продовження натякають слухачу на те, що найшгірші часи вже позаду (а саме у Missing) і все ж таки “we could be close, close, close”. Незмінний ефект на гітарі та незвична для гурту бас-партія у фанковому стилі, а також струнні додають пісні додаткового грайливого колориту.

9. Unfold

Unfold – пісня довгоочікуванного дотику, повернення до того, від чого довелося відмовитися. Діалог між людьми, що знову дійшли згоди. Просто, зрозуміло і зворушливо.

10. Swept Away

Найдовша пісня альбому. І найдовша назва, до речі. “I get swept away when I think of you”. Починається як соплива любовна баллада, утім вкраплення фанкового басу і “клубного звучання” роблять свою справу, перетворюючи трек на динамічну і “качову” пісню з довжелезним (як для The xx) аутро. Напевно, найбільш попсовий і мейнстримовий трек, який, утім, залишається у дусі всього альбому.

11. Our Song

У героїв Coexist все стало на свої місця і вони щасливі можливості знову бути одне з одним. Своїм двоголоссям у Our Song вони стверджують це під нові семпли Джемі. Тиха і спокійна пісня, якими голівудські режисери люблять закінчувати фільми про кохання. Мінімум інструментів, максимум двоголосся і раптовий кінець, який ніби каже …to be continued.


The xx не відступили від свого стилю і дивом змогли не піддатися синдрому другого альбому. На обкладинці Coexist темна буква “x” на світлому фоні, на відміну від світлої “х” на темному у дебютнику. Світла стало більше і в самому альбомі. Світла стало набагато більше у музиці і у текстах.

Тріо вдалося не тільки видати стрункий по звучанню і по стилю альбом, а й розповісти цілу історію взаємовідносин між чоловіком і жінкою. А голоси Олівера і Ромі якнайкраще підходять для того, щоб передати ніжність, емоційність і почуття.

Утім, яскравих хітів у альбомі менше, аніж у “xx”. Це означає, що і позиції The xx на світовій сцені можуть не злетіти після виходу навіть такого вдалого і складного альбому. Хоча, можливо, світова публіка вже готова знов відійти від культури “синглів” та одного хіта до традиційного сприйняття гуртів по альбомах. Адже лише повноцінний альбом може комплексно розкрити творчий потенціал гурту на даний період часу.

Поділіться вашими враженнями про новий альбом у коментарях

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: