Меню & пошук

Шахи стали більш популярними після виходу серіалу «Ферзевий гамбіт» — дослідження

Шахи стали більш популярними після виходу серіалу «Ферзевий гамбіт» — дослідження

Застосунок для гри у шахи піднявся на 256 позицій у рейтингу завантажень у США.


[ads-pc-2]

Шахи стають все більш популярними після релізу серіалу «Ферзевий гамбіт» про шахістку Елізабет Хармон. На наступний день після прем’єри серіалу від Netflix кількість пошукових запитів за словом «шахи» зросла майже вдвічі у порівнянні з попереднім роком. 

Леві Розман — міжнародний гросмейстер й інструктор з шахів, який викладає навчальні відео на YouTube, —  розповів, що число його підписників різко зросло після виходу серіалу. 

«Кілька тижнів тому я почав відчувати «ефект ферзевого гамбіту». У мене було відео під назвою «Як розіграти ферзевий гамбіт», яке я зняв 31 серпня… Зараз це відео з найбільшою кількістю переглядів, яке у мене є. Воно набрало 150 000 переглядів за два тижні. В середньому у мене було 70 000 переглядів за день», — розповів Розман.

І це не тільки американський феномен. Антоніо Радич — хорватський шахіст, у якого зараз найпопулярніший канал про шахи на YouTube з понад 840 тисячами підписників.

«На мій канал підписується більше людей, ніж зазвичай», — сказав Радич. «Я не можу сказати напевно, чи пов’язано це з серіалом, але відео, яке я зробив про фінальну гру Елізабет проти Боргова вже набрало 1,6 мільйона переглядів, так що я бачу, що є зв’язок».

І Розман, і Радич також помітили зростання кількості жінок, які підписуються на їхні сторінки. 

«Зазвичай у мене 98% глядачів — чоловіки й 2% — жінки», — сказав Розман. «Прямо зараз, коли ми переживаємо цей бум, це 3,6% жінок, тобто майже вдвічі більше».

Застосунок для гри у шахи Chess.com у США піднявся на 256 позицій у рейтингу завантажень з моменту дебюту серіалу і зараз займає 62 позицію. А в категорії «стратегічних ігор» для iPhone додаток піднявся на 3-е місце у США і 2-е місце у Великобританії.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: