Меню & пошук

На вершині Евересту вперше виявили мікропластик

На вершині Евересту вперше виявили мікропластик

Мікропластик знайшли в 11 пробах снігу.


[ads-pc-2]

На вершині Евересту вперше виявили забруднення мікропластиком (частинки пластику розміром менше ніж 5 міліметрів), пише The Guardian. 

Крихітні пластикові волокна були виявлені у кількох сотнях метрів від вершини гори висотою 8850 метрів. Мікропластик знайшли у всіх пробах снігу, зібраних в 11 місцях на Евересті, на висоті від 5300 до 8440 метрів.

Найбільша концентрація мікропластику була виявлена ​​навколо табору альпіністів. За словами вчених, це — частинки  одягу, наметів і мотузок, які використовують альпіністи. Частинки також можуть переноситися вітром з інших місць.

«Мене дійсно здивувало те, що я виявила мікропластик у кожному окремому зразку снігу, який я проаналізувала», — сказала Імоджен Неппер з Плімутського університету, яка керувала новим дослідженням. «Гора Еверест — це місце, яке я завжди вважала віддаленим і недоторканим. Знати, що ми забруднюємо навколишнє середовище поблизу вершини найвищої гори, по-справжньому відкриває очі».

За словами Неппер, повторне використання і переробка пластикових відходів мають важливе значення. Але багато мікропластику — частинки синтетики з одягу, тому необхідно зосередитися на якісних тканинах та натуральних волокнах, зокрема бавовні.

Щорічно в навколишнє середовище потрапляють мільйони тонн пластику. Він завдає шкоди диким тваринам, які плутають його з їжею. Люди також споживають мікропластик з їжею та водою і вдихають його.

У дослідженні, опублікованому в журналі One Earth, були проаналізовані зразки, зібрані експедицією National Geographic у 2019 році. Вчені виявили в середньому 30 частинок мікропластику у літрі води у зразках снігу.

Раніше мікропластик виявили у морському повітрі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: