Меню & пошук

27-й рік України: головні здобутки за останній рік

27-й рік України: головні здобутки за останній рік

Креативні, спортивні та інші перемоги України, що трапилися за останній рік.


[ads-pc-2]

Україна святкує свій 27-й день народження. У День Незалежності, Inspired згадує найбільш позитивні моменти, що трапилися за останній рік з Україною. Цих перемог було вдосталь.


Створення брендингу України

«Ukraine NOW», так тепер звучить офіційний міжнародний брендинг України. Його створило креативне агенство Banda з ініціативи Кабінету Міністрів України. Брендинг в першу чергу спроектований на міжнародну аудиторію, він є багатофункціональним та мобільним: слова та зображення в шаблоні можна замінювати, що дозволяє по-різному використовувати бренд.


Перший Каннський лев та багато RedDot

Banda Agency за останній рік створила не лише брендинг України: разом з Republique агентство виграло бронзового Каннського лева за брендинг Євробачення-2017. Для України це другий в історії Каннський лев, для Banda та Republique – перший.

Ще більше премій українські агенції здобули на конкурсі RedDot – 16 відзнак в активі 8 команд. У одної лише Banda 7 нагород, одна з яких за брендинг України. Також на конкурсі RedDot відзначили роботи агенцій Saatchi & Saatchi Ukraine, Tough Slate Design, Brandon Archibald, spiilka design büro, hooga, ISD Group та Aimbulance.


Фристайліст Абраменко виграв золото на Олімпіаді

Україна не може похвалитися стабільно призовими виступами на Зимових Олімпіадах: усього за сім Ігор синьо-жовта збірна виграла вісім нагород. На Олімпіаді-2018 українці здобули лише одну медаль, яку приніс фристайліст Олександр Абраменко. Лижний акробат показав неабияку стабільність своїх стрибків, завоювавши золоту нагороду.

Для Абраменка ця медаль стала першою в кар’єрі на Олімпіадах, а для України його золото – третє в історії. Вирішальний стрибок Олександра можна ставити на повтор і постійно передивлятися, настільки емоційний та філігранним він був.


Боксер Усик став абсолютним чемпіоном світу

Олександр Усик за останній рік пройшов шлях від чемпіона у важкій вазі в одній з категорій до абсолютного чемпіона світу. Українець провів три поєдинки в рамках Всесвітньої боксерської суперсерії, усі три на виїзді і в усіх переміг. У фіналі Усик за очками здолав в Москві росіянина Мурата Гассієва.

Олександр став першим в історії України абсолютним чемпіоном світу з боксу, а його статистика в професійному рингу досі ідеальна – 15 боїв, 15 перемог.


Україна вкотре вразила на Паралімпійських Іграх

Якщо на Олімпіаді-2018 Україна завоювала лише одне золото, то на Паралімпійських Іграх в активі синьо-жовтої збірної одразу 22 медалі, сім з яких золоті. Найбільше нагород українці здобули в біатлоні – 14, а ще 8 – в лижних перегонах.


Плавець Говоров встановив світовий рекорд

Український плавець Андрій Говоров є одним з найсильніших спринтерів світу. Минулого року на чемпіонаті світу він завоював срібло на дистанції 50 метрів батерфляєм, вигравши таким чином першу медаль для України на світових першостях за останні 10 років.

Цього року Говоров пішов далі: у травні він встановив світовий рекорд на 50 метрів батерфляєм, пропливши цю відстань за 22.27 секунд. Уже в статусі світового рекордсмена Андрій поїхав на чемпіонат Європи, де виграв золото та став дворазовим чемпіоном на цій дистанції.


Тенісистка Світоліна піднялася на третє місце в світовому рейтингу

На початку 2018 року Еліна Світоліна встановила унікальне досягнення для українського тенісу: вона стала першою, кому вдалося піднятися в трійку найсильніших світового рейтингу. Світоліна увійшла в топ-3, протримавшись на третьому місці майже півроку.

За період зима-весна українка перемогла на трьох престижних тенісних турнірах, що дозволило їй закріпитися в трійці найсильніших. Щоправда, невелике погіршення результатів влітку спричинило падіння на сьоме місце в рейтингу, однак у Еліни ще буде можливість до кінця сезону повернутися в топ-3.


Дебютний виступ українки на TED

Ольга Юркова стала першою українкою, яка виступила на конференції TED, в рамках програми TED Fellows. Промова Ольги була присвячена фейковим новинам, пропаганді та боротьбі з цим явищем на прикладі Stopfake.org, який спростовує фейки про Україну та аналізує російську пропаганду.


Авіакомпанія Ryanair заходить в Україну

У 2017 році Ryanair уже намагався зайти в Україні, але тоді через проблеми з підписанням договору з одним з київських аеропортів угоду скасували, а заплановані рейси відмінили. У 2018 році ірландський лоукостер зробив другу спробу приходу в Україну, цього разу, схоже, успішну.

Підписаний контракт на перельоти з аеропортом «Львів» та «Бориспіль», складена сітка маршрутів та затверджений час виконання перельотів. Дебютний рейс, з Києва до Берліна, авіакомпанія виконає уже на початку вересня. Усі інші маршрути (11 з Києва та 5 зі Львова) стануть доступними наприкінці жовтня. Ціна на квитки стартує від 10 євро.


Авіакомпанія WizzAir значно розширила сітку маршрутів

За останній рік зросла не лише кількість напрямків, доступних для перельоту з України, але й кількість міст – до Києва та Львова приєднався Харків. У 2014 році WizzAir закрив усі свої рейси з Харкова, а наприкінці 2017 року заявив про повернення до міста.

Спершу було оголошено про два напрямки з Харкова, а найближчим часом буде запущено ще чотири. Усього з Харкова до кінця року можна буде вилетіти до шести європейських міст. Кількість напрямків зі Львова – 8, з Києва – 23.


Відкриття Бескидського тунелю

Новий Бескидський тунель, довжина якого складає майже два кілометри, будувався упродовж п’яти років. У травні 2018 його відкрили. Функціонування нового тунелю повинно збільшити кількість пасажирських та вантажних поїздів з України до країн ЄС через Закарпаття.

Суттєво зросла пропускна здатність тунелю, а також швидкість, з якою його можна проїхати. Попередній Бескидський тунель було побудовано ще в ХІХ столітті за часів Австро-Угорщини, тому про його оновлення мова йшла уже давно. Відкриття нового тунелю дозволяє виконувати швидкісні пасажирські рейси до Закарпаття, «Укрзалізниця» уже тестує можливість впровадження поїзду типу «Інтерсіті+» зі Львова до Ужгорода.


Каннська нагорода для фільму «Донбас»

Український фільм «Донбас» режисера Сергія Лозниці отримав нагороду за кращу режисуру Каннського кінофестивалю. Премія дісталася фільму в програмі «Особливий погляд», яка є другою за значущістю в Каннах. Для України це перша подібна нагорода на Каннському кінофестивалі.


Відкриття Театру на Подолі

Восени 2017 року за присутності Президента України Петра Порошенка та мера Києва Віталія Кличка відкрили відреставрований Театр на Подолі. Ще до моменту свого офіційного відкриття зовнішній вигляд театру спричиняв дискусії серед киян: були зареєстрована навіть петиції щодо його знесення, оскільки він не вписувався в архітектуарний ансамбль Андріївського узвозу.

З часом суперечок щодо вигляду театру стало менше, він прижився на новому місці. Уже в 2018 році на конкурсі Ukrainian Urban Awards театр переміг в номінації «Архітектура громадських об’єктів».


Київ прийняв фінал футбольної Ліги чемпіонів

Одна з наймасшатбніших подій першої половини 2018 року в світі спорту відбулася в Києві, де був розіграний трофей Ліги чемпіонів. У фіналі іспанський Реал переміг англійський Ліверпуля, а до Києва приїхали понад 50 тисяч іноземних вболівальників упродовж декількох днів.

Попри побоювання та скепсис, столиця гідно впоралася з проведенням масштабного футбольного матчу: були чітко організовані фан-зони, сполучення аеропортів з містом, процес добирання фанів до стадіону. Навіть високі ціни на готелі не стали серйозною проблемою: кияни безкоштовно залишали в себе іноземців, якщо ті не знайшли нічлігу.

Фото: Banda Agency, WBSS, Укрінформ, Укрзалізниця, Anastasia Dulgier, Театр на Подолі, Олексій Мандзій

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: