Меню & пошук

Ryanair зайшов в Україну. Найактуальніші запитання щодо авіакомпанії

Ryanair зайшов в Україну. Найактуальніші запитання щодо авіакомпанії

Що, куди, коли і як?


[ads-pc-2]

Ірландська авіакомпанія Ryanair офіційно зайшла в Україну. У понеділок, 3 вересня, до Борисполя прилетів перший рейс з Берліна, а пізніше відправиться у зворотному напрямку. З нагоди початку перельотів авіакомпанії, Inspired відповідає на найважливіші запитання щодо функціонування діяльності лоукостера в Україні.


Чи зайшов Ryanair офіційно?

Так. І хоча про прихід ірландців було оголошено також минулого року, тоді авіакомпанія не змогла підписати договору з жодним з київських аеропортів. Як наслідок, договір було розірвано, а квитки (які уже продавали) анулювалися. У березні 2018 року Ryanair вдруге оголосив про відкриття рейсів з України.

За декілька місяців було підписано договір між авіакомпанією та Міжнародним аеропорт «Бориспіль», затверджено всі часові слоти. Спершу лоукостер мав почати виконання рейсів наприкінці жовтня, але через великий попит старт перельотів за маршрутом Київ – Берлін перенесли на початок вересня.


Ryanair – це круто?

Так, ірландська авіакомпанія є одним з найбільших лоукостерів в світі. Ryanair виконує перельоти з 37 країн, літаючи в 220 різних міст. Для порівняння, WizzAir літає з 44 країн в 141 місто.

У рейтингу найкращих авіакомпаній світу за 2018 рік від Skytrax, Ryanair посів 11 місце в категорії «Найкращі лоукостери», ставши четвертим серед європейських авіакомпаній.

Одна з найбільших переваг Ryanair (крім постійних розпродажів), це широка сітка перельотів, що дозволяє зручно пересідати з рейсу на рейс. Щоправда, потрібно відзначити, що зазвичай ірландська авіакомпанія виконує рейси в неосновні аеропорти, тобто прилітає далеко від міста призначення. Отже, доведеться викласти ще певну суму за доїзд з аеропорта в місто.


Куди і звідки літатиме Ryanair?

Ryanair відкрив бази в двох українських містах – Києві та Львові. З Києва лоукостер літатиме до 11 міст, зі Львова – до 5.

З Києва (аеропорт «Бориспіль») авіакомпанія літатиме до Берліна (Німеччина), Вільнюса (Литва), Братислави (Словаччина), Барселони (Іспанія), Стокгольма (Швеція), Бидгоща, Кракова, Вроцлава, Варшаваи, Познаня та Ґданська (усе – Польща).

Зі Львова – літатиме до Лондона (Великобританія), Дюссельдорфа, Меммінгема (обидва – Німеччина), Кракова та Варшави (обидва – Польща).

Крім рейсу Київ – Берлін, перельоти за іншими рейсами розпочнуться наприкінці жовтня.


Що з цінами і ручною поклажою?

Найдешевші квитки, які поки доступні на українські рейси Ryanair, становлять 10 євро за переліт в один кінець. Середня вартість квитка коливається в діапазоні 25-35 євро.

Авіакомпанія дуже часто проводить різні розпродажі, під час яких квитки на перельоти можна придбати за зниженими цінами. Найбільші розпродажі, як правило, приурочені до різноманітних свят. Найімовірніше, наступна «велика знижка» буде під Чорну п’ятницю (орієнтовний період: 23-29 листопада). Минулого року, наприклад, у цей період авіакомпанія продавала квитки за ціною від 5 євро.

Ціна на переліт з Києва до польського Бидгоща

У ціну квитка входить лише переліт, жодних інших додаткових зручностей. З 1 листопада (фактично, з моменту початку перельоту з України) Ryanair запроваджує нову політику перевезення ручної поклажі. З цієї дати безкоштовно перевозити на борту літаку можна буде менше речей, за більший багаж доведеться доплачувати.

Розбиралися, що це означає і що зміниться після її введення.

Фото: Ryanair, unsplash, адміністрація Президента України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: