Меню & пошук

Все в твоїх руках: що треба знати про нові правила перевезення ручної поклажі на рейсах Ryanair та WizzAir

Все в твоїх руках: що треба знати про нові правила перевезення ручної поклажі на рейсах Ryanair та WizzAir

Скільки можна перевозити безкоштовно, що доведеться докупляти та інше.


[ads-pc-2]

Наприкінці минулого тижня лоукост-авіакомпанії Ryanair та WizzAir майже синхронно оголосили про зміну правил перевезення ручної поклажі. Згідно з новими правилами зменшується кількість поклажі, яку можна безкоштовно перевозити. Inspired розповідає про зміни та пояснює, що ж тепер дозволено.

Як було

Ryanair та WizzAir упродовж останніх двох років активно змінювали власні правила перевезення ручної поклажі, а останні декілька місяців принцип був максимально схожим: пасажири могли безкоштовно брати дві сумки, меншу з яких можна було перевозити безпосередньо в літаку, а більшу –  здавати в багажний відсік при посадці в літак. Пасажири, що придбали Priority Boarding могли взяти в літак обидві поклажі.

Ryanair почав працювати за цими правилами з січня, WizzAir – з червня. До того обидві одиниці ручної поклажі можна було брати в салон без додаткової оплати.


Як стало

  • Ryanair

Суттєвіші зміни вніс ірландський лоукостер: з 1 листопада безкоштовно на борт літака можна брати ручну поклажу, розміром 40х20х25 см. Усе решту – за додаткову оплату

Так, наприклад, на борт літака можна взяти дві одиниці ручної поклажі – 40х20х25 см та 55х40х20 см – при покупці Priority Boarding (6 євро). Окрім того, є можливість здати більшу одиницю ручної поклажі в багажний відсік на стійці реєстрації: ціна складає близько 10 євро (дозволена вага – до 10 кг).

Priority Boarding, яке тепер доведеться купляти охочим взяти трохи більше речей, зможуть придбати лише 45% пасажирів. Усі решту – лише через багажний відділ.

  • WizzAir

Безкоштовно на борт літака можна брати одну ручну поклажу, розміром 40х30х18 см. Якщо ручна поклажа є більшою, то її потрібно безкоштовно зареєструвати на стійці реєстрації і там здати (дозволена вага – до 10 кг). Забрати сумку можна буде після прильоту, на стрічці видачі багажу.

Власники Priority Boarding можуть брати на борт два елементи ручної поклажі: 55х40х23 см та 40х30х18 см. Купити Priority можна за ціною від 5 до 10 євро, залежно від рейсу та часу придбання.

Зміни були введені в дії одразу, тобто вони уже діють.


Нові правила перевезення ручної поклажі: що можна безкоштовно, а за що платити

Авіакомпанія Безкоштовно За додаткову оплату Відколи діють зміни
Ryanair 40х20х25 см (на борту) 40х20х25 см і 55х40х20 см
(6-10 євро)
з 1 листопада 2018 року
WizzAir 40х30х18 см (на борту) 40х30х18 см і 55х40х23 см
(4-10 євро)
з 1 листопада 2018 року

Для чого ці зміни

Ryanair заявляє, що таким чином компанія уникатиме затримок рейсів. Це й ж аргумент компанія використовувала і рік тому, коли попередній раз суттєво змінювала правила перевезення.

Тоді, щоправда, це було більш обґрунтовано: у 2017 році ірландці заборонили перевозити на борту літака дві сумки, змушуючи одну здавати в багажний відсік. Саме через те, що люди, які останніми заходили на борт, довго шукали місце на полицях для поклажі, рейси затримувалися.

Зміни не принесли серйозного ефекту: в середньому за місяць у першій половині 2018 року 14-17% рейсів авіакомпанії вилітали з запізненням, аналогічний показник був попереднього року.

Останні нововведення ж не вплинуть суттєво на швидкість посадки пасажирів на борту, вони в першу чергу дозволять Ryanair отримати більше коштів за Priority Boarding, оскільки тепер на борт безкоштовно можна брати лише одну поклажу, а не дві, як раніше.

Зміни WizzAir виглядають симетричною відповіддю ірландцям: у серпні компанія почала тестувати перевезення ручної поклажі у багажному відсіку, але на початку жовтня вирішила ввести правила, аналогічні до Ryanair. Згідно з новими правилами безкоштовно перевозити можна лише малу ручну поклажу, а за увесь інший багаж потрібно доплачувати.

ОНОВЛЕНО (від 10 жовтня): WizzAir знову змінив правила перевезння ручної поклажі

Фото: Ryanair, WizzAir

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: