Меню & пошук

Авіакомпанія з Нідерландів розробила концепцію літака, що споживає на 20% менше пального

Авіакомпанія з Нідерландів розробила концепцію літака, що споживає на 20% менше пального

Літак має унікальну V-подібну форму


[ads-pc-2]

Нідерландська авіакомпанія KLM створила концепцію V-подібного літака, який споживає на 20% менше пального, ніж його аналоги. Проект вдалося реалізувати у співпраці з науковцями Делфтського технічного університету. Новий Flying-V здійснює менше викидиів в атмосферу, ніж Airbus A350, однак не поступається технічними характеристиками, пише Dezeen.

V-подібна конструкція літака дозволяє інтегрувати пасажирський салон, вантажний трюм і паливні баки у конструкцію крила. Це зменшує аеродинамічний опір та загальну вагу транспортного засобу. Тому, за даними KLM та науковців, це означає, що літак буде використовувати на 20% менше палива, ніж Airbus A350.

Хоча за концепцією Flying-V буде коротшим, ніж A350 на 55 метрів, літак матиме той же розмах крил у 65 метрів. Це означає, що новий транспортний засіб зможе використовувати вже наявну інфраструктуру в аеропортах (злітно-посадкові смуги) та вписуватиметься в той же ангар, що й A350.

Крім того, Flying-V зможе перевозити таку ж кількість пасажирів – 314 у стандартній комплектаці, і ті ж 160 кубічних метрів вантажу, що й Airbus.

Згідно з науковими дослідженнями, проведеними Делфтським технічним університетом, сьогодні світова авіація відповідає приблизно за 2,5% загального обсягу викидів CO2. Проте цей відсоток швидко збільшується, оскільки пасажири подорожують усе частіше й на довші відстані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: