Меню & пошук

Що почитати: 19 книжок, які вийшли у лютому

Що почитати: 19 книжок, які вийшли у лютому

Художня література та нон-фікшн, що варті уваги


[ads-pc-2]

Збираємо книжки, які вийшли друком у лютому та вже з’явилися на полицях книгарень.


Художня література

Ернест Гемінґвей «Переможцю не дістається нічого»

Видавництво Старого Лева

Збірка оповідань Ернеста Гемінґвея, написана 1933 року, це не історії великих перемог − це історії буденних поразок. Стисло, різко і влучно Гемінґвей описує світ довкола, помічаючи найменші деталі, передаючи ледь вловимі відтінки почуттів своїх героїв. Чи то розмова батька з сином, а чи теревені у ресторані на вокзалі, бесіди кельнерів біля шинквасу або пацієнтів у лікарняній палаті − усі ці діалоги спершу видаються простими й буденними, але саме завдяки ним стирається грань між літературою і життям, між персонажами і реальними людьми.


Кетіль Бйорнстад «До музики»

Видавництво Старого Лева

Роман норвезького письменника, композитора і піаніста Кетіля Бйорнстада занурює читача у складний і емоційний світ молодих піаністів, які товаришують, конкурують, знемагають під постійним тиском батьків, учителів, критиків і власних амбіцій. Понад усе вони люблять музику, яка стала для них життям, мірилом успіху, спортом, єдиним сенсом. Головний герой, юний Аксель Віндінґ, живе музикою, своєю грою відсторонюється від почуттів та жалів, які його спіткали, від втрати сім’ї, яка розпалася після маминої загибелі. Аксель відчуває, як витоншу­є­ться і вислизає крізь пальці його кохання, як зникають одна за одною дорогі йому речі. Єдине, що залишається хлопцеві, − це музика, яку він хоче підкорити.


Сара Перрі «Змій з Ессексу»

Vivat

Лондон, кінець XIX століття. Кора Сіборн, до якої чоловік ставився з такою байдужістю, з якою тільки міг, після його смерті відчуває полегшення. Але поки що вона не наважується на нові стосунки. Жінка залишає столицю й оселяється в глухому куточку графства Ессекс. Від нажаханих місцевих жителів вона чує дивну, сповнену містики історію про змія, після появи якого в селищі стали зникати люди. Проте Кора не вірить у це і разом із місцевим пастором намагається всіх заспокоїти. І між цими двома, здавалося б, абсолютно різними людьми виникають стосунки, які змінюють їхні життя. Так усі герої втягуються в містичну й загадкову історію, в якій переплелися біль, страхи, наука, релігія, політика, життя, смерть і кохання в різних його проявах.


Ольга Войтенко «У світлі світляків. На порозі ночі»

Видавництво Старого Лева

Троє підлітків змушені перевірити на власному досвіді, що станеться, якщо зникне світло, Інтернет, зв’язок, як зміняться міста, країни, планета. Єві-Лізі доведеться відкласти планшет і вперше за багато років вийти на вулицю, Тімові – полишити улюблені книжки і стати її провідником у пітьмі, а Максові – заново шукати себе.


Боріс Джонсон «Фактор Черчилля: Як одна людина змінила історію»

Vivat

Книжка Боріса Джонсона – це історія про те, як ексцентричний геній Черчилля, прем’єр-міністра Великої Британії, одного з найвизначніших лідерів ХХ століття, формував світову політику. Аналізуючи досягнення й помилки, а також міфи, які супроводжували цю видатну постать, Джонсон зобразив Черчилля як незрівнянного стратега, людину надзвичайно сміливу, красномовну й глибоко гуманну. Безстрашний на полі бою, один із найкращих ораторів усіх часів, лауреат Нобелівської премії з літератури, Вінстон Черчилль спростував думку, що історія – це місце дії великих знеособлених сил. Життя цього чоловіка є доказом того, що одна людина – відважна, геніальна, визначна – може впливати на світовий лад.


Ульф Старк «Сікстен»

Видавництво Старого Лева

Сікстенові батьки розлучилися, тож тепер хлопчик із татом живуть удвох і щосили намагаються вдавати, що їм дуже весело. Але Сікстен вже втомився від цього прикидання і від татової опіки. Та добре, що в Сікстена є найкращий друг Юнте, а в того − чудові ідеї, як переключити татову увагу на когось іншого. Хлопці починають шукати йому… нову симпатію. Що з усього цього вийде, адже татові, здається, байдуже до жінок?


Мішель Бюссі «Чорні водяні лілії»

Vivat

У Живерні, улюбленому містечку Клода Моне, зазвичай тихому і спокійному, сталося вбивство. В основі сюжету − життя трьох жінок: дівчинки-художниці, молодої чарівної вчительки й старенької пані, яка бачить і знає все. Усі троє геть різні, проте їх об’єднує одна таємниця: вони мріють назавжди поїхати звідси. Та чи так легко покинути свою золоту клітку? До того ж містечком ширяться чутки про викрадені картини Моне, серед яких нібито має бути відоме полотно − «Водяні лілії» в чорних тонах.


Павло Коробчук «Ключові клапани»

Видавництво Старого Лева

Це художня історія Незалежності, книжка про дружбу і зраду, славу і звинувачення, хворобу і любов, музику й мужність. Це життя чотирьох шкільних друзів, кожне з яких є варіантом розвитку країни. Зрештою, герої мають знову зібратися для розкриття больових точок минулого, для початку нового кругообігу.


Хлоя Бенджамін «Шукачі безсмертя»

Vivat

У Нью-Йорк прибуває таємнича жінка, яка може передбачити майбутнє. Чутки про це досягають сім’ї Ґолдів, і вони вирішують дізнатися, що на них чекає. Пророцтво стосується наступних п’яти десятиліть. Саймон їде на Західне узбережжя шукати любов у Сан-Франциско. Мрійниця Клара стає ілюзіоністкою в Лас-Вегасі. Деніел, що пережив напад на Всесвітній торговий центр, стає військовим лікарем. Найстарша дитина в сім’ї, Варя, присвячує себе дослідженню довголіття. Чи справді їхні дні злічені й від кого це залежить? Шукачам безсмертя доводиться обирати між реальністю та ілюзією, минулим і майбутнім, любов’ю і стражданням.


Нон-фікшн

Джордан Пітерсон «12 правил життя. Як перемогти хаос»

Наш формат

Чесноти не можна підмінити толерантністю, а відсутність чітких моральних ідеалів пояснити повагою до думки інших переконує канадський психолог Джордан Пітерсон. За його словами, людям потрібна система цінностей, яка допомагає наповнити життя сенсом, боротися із безнадією, відчаєм та хаосом.

У пропонованій книжці Пітерсон представляє свої контроверсійні ідеї у вигляді мотиваційних порад, підкріплюючи їх аргументами з біології, літератури, міфології, психології. Автор критикує покоління двотисячних за нігілізм, наголошує на розвитку індивідуальності, а також переконує головне правило життя полягає у тому, що кожна людина мусить узяти на себе максимально посильну відповідальність за власне життя, суспільство і світ.


Дмитро Кулеба «Війна за реальність: як перемагати у світі фейків, правд і спільнот»

#книголав

Орієнтуючись на приклади з України, інших країн та досвід компаній, автор проаналізував, як відбувається війна за реальність, та виокремив п’ять правил, які допоможуть у ній перемогти. Основним поштовхом до написання книжки була анексія Криму та початок збройної агресії Росії, адже тоді стало зрозуміло брехня та маніпуляції, які поширювалися за допомогою інтернету, − важлива частина цієї війни. Українське суспільство виявилося не готовим захищати свій інформаційний простір.

Ця книжка буде корисна не лише медійникам та комунікаторам, але й усім тим, хто має сторінку в Facebook, любить читати Twitter, дізнається новини із сайтів інформагентств та взагалі використовує інтернет не лише для того, щоб подивитися смішні ролики.


Майкл Шермер «Небеса на землі. Що наука каже про потойбічне життя та безсмертя»

Наш формат

Усвідомлення нашої смертності й недосконалості породило безліч вірувань та постійно підштовхує до наукових досліджень щодо змолодження людини. У різних формах люди прагнуть духовного безсмертя на небесах, фізичного безсмертя на землі чи можливості вдосконалення тут і зараз. У цій книжці популяризатор науки Майкл Шермер аналізує ключові історичні, антропологічні, психологічні концепції, які пояснюють смерть, розповідає, хто були ті люди, які першими усвідомили свою смертність, і як це розуміння привело до створення міфів та релігій.


Ліса Москоні «Їжа для мозку. Наука розумного харчування»

Наш формат

Наш мозок особливий орган. Його робота безпосередньо залежить від їжі, яку ми споживаємо. Однак поради, які ми щодня бачимо в інтернеті, часто суперечливі й непослідовні. Одного дня ми читаємо, що треба за будь-яку ціну уникати холестерину, а наступного що він навпаки підтримує здоров’я мозку. Проблема таких сенсаційних заяв у тому, що лише мізерну частку було ретельно перевірено. У цій книжці нейродослідниця Ліса Москоні аналізує, що наука каже про харчування для здоров’я мозку, як раціон впливає на роботу цього органа й чому дієта для мозку може відрізнятися від тієї, що потрібна решті тіла.


Джесс П. Шаткін «Народжені бути вільними. Чому підлітки ризикують та як захистити їх від небезпек»

#книголав

Це глибоке дослідження підліткового мислення, яке базується на наукових даних. Книжка допомагає батькам, вчителям та усім охочим  розібратись у поведінці дитини, направити її та уберегти від небезпек. У форматі посібника автор наводить інструментарій для вирішення проблем удома, в школі та суспільстві загалом.

Дослідження автора показують, що більшість шалених вчинків підлітків відбуваються усвідомлено. На думку Джесса П. Шаткіна, стратегії залякування або попередження не зменшують бажання дитини ризикувати. Автор надає практичні поради, медичні висновки та особистий досвід, які роблять книжку не лише науковою, але і близькою для читача.


Кріс Ґільбо «Пасивний заробіток. Як перетворити ідею на гроші за 27 днів»

Наш формат

Підприємець Кріс Ґільбо все життя міняв підробітки як рукавички. Він пробував себе в усьому від імпорту кави до розробки сайтів. Кожна нова справа давала йому пристойний заробіток, а також навчила простої істини: реалізувати свої ідеї не так складно. Не має значення, ким ви працюєте і чи плануєте звільнятися з основної роботи. Ви можете почати реалізовувати проект навіть не маючи багато грошей, купу вільного часу чи спеціальної освіти. Автор пропонує місячний план, який допоможе структурувати ваші дії, почати якнайшвидше реалізовувати ідеї та отримувати додатковий заробіток.


Річард Мюллер «Фізика часу. Усе відбувається зараз»

Наш формат

Час впливає не лише на наше сприйняття повсякдення, але й на функціонування об’єктів, які нас оточують. Наприклад, система GPS, яка допомагає нам орієнтуватися, не могла б працювати коректно, якби ми не розуміли дивовижних властивостей часу та його зв’язків із простором, великими швидкостями та гравітацією. Яким чином час розтягується чи стискається? Що означає, коли ми кажемо: час плине? Як можна описати поняття зараз? У цій книжці фізик Річард Мюллер детально пояснює, що таке час, у чому суть цього явища з точки зору фізики, а також змальовує образ того, що означає поняття теперішнього моменту.


Ніл Рекгем «Техніка продажу SPIN. Як не проґавити великого клієнта»

Наш формат

Традиційні теорії про те, як продавати, можуть добре працювати у малих продажах, але перестають бути ефективними, щойно масштаби зростають. Зрозумівши, із яким типом продажів має справу ваш бізнес, ви зможете продавати більше. Автор цієї книжки разом із командою протягом дванадцяти років досліджував роботу 10 тисяч торгових представників, проаналізував понад 35 тисяч комерційних контактів і розробив цю методику.

Методика SPIN допоможе донести цінність вашої пропозиції до клієнта та напрацювати необхідні вміння та навички, щоб ловити велику рибу.


Раян Голідей «Его − це ворог»

Наш формат

Ми звикли звинувачувати інших у власних проблемах і поразках. Але часто найзапекліший ворог успіху живе всередині нас наше его. Це зверхність, нездорова віра у власну важливість, зацикленість на собі, які не дають нам рухатися вперед, опановувати нові навички, креативити чи налагоджувати відкриті стосунки з людьми. Утім, его можна підкорити. Історія знає багато одержимих геніїв-візіонерів, які перекроювали світ відповідно до свого бачення. Однак її також творять люди, які ставлять важливу мету вище за власне визнання. Автор переконає вас, що стриманість і скромність дають упевненість та відкривають можливості, щоб змінювати світ, а також навчить скерувати ваше его в потрібне русло.


Іцхак Адізес «Командне лідерство»

Наш формат

Єдиний спосіб ефективно керувати людьми випрацювати стиль спілкування, який знаходитиме відгук у ваших співрозмовників. Проблема лише в тому, що всі люди різні. І хоча кардинально змінити свою вдачу неможливо, кожен лідер може засвоїти навички, що допоможуть порозумітися з колегами переконаний експерт у сфері лідерства та менеджменту Іцхак Адізес. У цій книжці Адізес дає рекомендації, як оцінити власний стиль управління, зробити його гнучкішим, навчитися успішно співпрацювати з іншими попри те, що їхній стиль відрізняється від вашого, та створити взаємодоповнювальну команду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: