Меню & пошук

Американські інженери розробили робота-лінивця для відстеження змін клімату

Американські інженери розробили робота-лінивця для відстеження змін клімату

Робот буде знаходитися у важкодоступних місцях і фіксувати стан екосистем.


[ads-pc-2]

Американські інженери з робототехніки з Технологічного інституту Джорджії створили робота SlothBot , який буде стежити за змінами клімату, пише CNN. 

Енергоефективний робот буде знаходитися на підвішених кабелях у кронах дерев Ботанічних садів Атланти і фіксувати показники температури, вологості повітря і рівня вуглекислого газу.

Ідея SlothBot вперше виникла у Магнуса Егерштедта, професора робототехніки з Технологічного інституту Джорджії, коли він спостерігав за лінивцями. Він вирішив розробити робота, який міг би знаходитися у важкодоступних для людей місцях — кроні дерев — і залишатися там, відстежуючи зміни навколишнього середовища з плином часу.

SlothBot вкрай рідко рухається — зазвичай у тих випадках, коли його батарея розряджається, і йому потрібно підзарядитися через вбудовані сонячні панелі.

Зараз є тільки один SlothBot, але Егерштедт бачить у роботі величезний потенціал як інструменті, що дозволяє стежити за змінами навколишнього середовища, особливо у віддалених місцях. Також вчений планує додати більше датчиків в майбутні версії SlothBot, зокрема ті, які можуть відстежувати присутність бджіл, метеликів та інших комах.

Зрештою, Егерштедт уявляє собі мережу SlothBots по всьому світу, яка буде передавати дані щодо стану різних екосистем.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: