Меню & пошук

Еко-лайфхак: 9 предметів гігієни, від яких час відмовитися

Еко-лайфхак: 9 предметів гігієни, від яких час відмовитися

Екологічні альтернативи на кожен день


[ads-pc-2]

Зубна щітка, вушні палички чи дезодорант – ці речі щоденного використання не менш небезпечні для планети, ніж пластикові трубочки і пакети і щодня забруднюють довкілля, потрапляючи до океану. За підрахунками, у світовому океані плаває близько 150 мільйонів тонн пластику, а понад 100 тисяч океанських жителів загинули через те, що з’їли пластикове сміття або заплуталися в ньому. Розповідаємо, які звичні предмети побуту і гігієни можна легко замінити на екологічні альтернативи.

Ватні палички

Пластикові ватні палички після використання часто опиняються на сміттєзвалищах або ж змиваються в унітаз, звідки потрапляють до водойм. Вони є одним з найбільших джерел забруднення та шкоди для птахів і морських жителів.

Представниця організації Friends of the Earth Клер Норман каже, що після розкладання палички перетворюються на маленькі частинки пластику, які спричиняють проблеми з травленням у диких тварин та океанських жителів: «Мікро-частинки пластику поглинають токсичні речовини, а ці токсини переміщаються далі по харчовому ланцюжку».

Альтернатива: бамбукові ватні палички.


Зубна щітка

Найбільшою проблемою є одноразові пластикові щітки, адже їх готелі та авіалінії щодня використовують близько 6 тонн. Одноразові пластикові щітки можна замінити на альтернативи з переробленого паперу. Проте й багаторазові щітки, виготовлені з пластику, розкладаються сотнями років, заповнюючи сміттєзвалища та потрапляючи в океани.

Альтернатива: бамбукові щітки.


Дезодорант

Антиперспірант або дезодорант з мас-маркету в пластиковій упаковці може не лише завдавати шкоди шкірі, але й призводить до забруднення пластиком. До того ж, аерозольні дезодоранти руйнують озоновий шар. Для того, щоб зменшити шкоду для себе і довкілля, можна перейти на екологічні альтернативи – з органічних матеріалів та в натуральній упаковці.

Альтернатива: дезодорант в упаковці з корку.


Прокладки і тампони

За інформацією City to Sea, у звичайній прокладці міститься стільки пластику, скільки в 4 пластикових пакетах. Тільки у Великій Британії 1,4 мільйони прокладок щодня змивають у каналізацію разом з 2,5 мільйонами тампонів. Аби зменшити рівень пластикових відходів під час місячних, можна використовувати менструальні чаші. Вони багаторазові, а змінювати їх потрібно лише 1-2 рази на день.

Альтернатива: менструальні чаші.


Скраб для тіла

До складу більшості скрабів з мас-маркету входить дрібногранульований пластик, який через каналізації потрапляє до річок, морів та океанів, де стає їжею для риб та інших морських жителів. Такий пластик неможливо відфільтрувати.

Альтернатива: скраби з натуральних інгредієнтів, наприклад, з кави або цукру.


Мочалка для душу

Відмовитися від пластику в душі можна завдяки люфі – ліані з сімейства гарбузових, з плодів якої виготовляють мочалки.

Альтернатива: люфа для душу.


Вологі серветки

Від них краще відмовитися взагалі, адже вологі серветки не переробляються, а розкладаються сотні років.

Альтернатива: якщо потрібно витерти руки, краще просто їх помити. В інших ситуаціях можна використовувати змочену водою тканину.


Косметика з гліттером

Величезна кількість гліттеру, який міститься в косметиці та інших речах з блискітками, після використання потрапляє в океани. Вчені знаходять цей мікропластик як на поверхні води, так і на великій глибині. Гліттер їдять риби, планктон, птахи та інші морські жителі. Він здатен накопичуватися в шлунках тварин і риб та призводити до їхньої смерті.

Блискучою заміною гліттеру може стати синтетична слюда. Цей матеріал не містить пластику.

Альтернатива: косметика із синтетичною слюдою.


Паперові серветки і рушники

Виготовлення паперових серветок і рушників потребує великої кількості дерев, проте й серветки з переробленого паперу не є екологічною альтернативою через кількість викидів CO2 та використання водних ресурсів. До того ж, паперові серветки не переробляються.

Альтернатива: багаторазові серветки та рушники з текстилю.

 

Підписуйся на наш Telegram, щоб не пропускати найцікавіші тексти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: