Меню & пошук

#AMTimes: як ми потрапили до музею NASA та Діснейленду

#AMTimes: як ми потрапили до музею NASA та Діснейленду

[ads-pc-2]

DCIM100GOPRO

Сьогодні важко когось здивувати розповідями про міжнародне співтовариство гостинних людей, котрі задарма пускають до себе на ночівлю пілігрімів навколо світу. Майже кожен з нас хоча б раз чув про каучсьорфінг, і з кожним роком адептів «диванної філософії» стає дедалі більше.

Типова вписка виглядає приблизно так: тебе пускають до себе люди приблизно твого віку чи старші, вся їх квартира всіяна географічними мапами, прапорами і фотографіями місць, в котрих вони побували, а на холодильнику немає вільного від сувенірних магнітів місця. Господарі, зазвичай, знають декілька мов та розділяють твої захоплення і ви довго розмовляєте на кухні під чай або вибираєтеся в бар на пиво. Проте сьогоднішня історія буде про незвичний досвід каучсьорфінгу.

Виїжджаючи з Маямі, і ще не зіштовхнувшись з суворими реаліями американського автостопу, ми планували за перший день дістатися до Таллахасі. Але нас настигає жорсткий облом, і замість запланованих 480 миль (770 км) ми ледь проїхали 100 кілометрів. Розуміючи, що всі наші попередні плани летять шкереберть, ми відкриваємо couchsurfing.org і починаємо шукати людей поблизу. Маруся домовляється про прихисток на одну ніч, аби продовжити шлях вже наступного дня, і першим відгукується Орландо.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Коли ми прокладали маршрут Америкою, Орландо одразу привернув увагу, адже саме там знаходиться Діснейленд. Хто, будьте ласкаві зізнатися, переглядаючи мультики про Алладіна та Короля Лева у далекому дитинстві, не мріяв опинитися серед улюблених героїв? І от, наче, ми зовсім поруч але, о жорстока реальність, ціна у 111 баксів нам не по зубам. Ми планували защуритися і щодуху промчати повз Орландо, щоб зайвий раз не шкодувати. Проте доля мала інші плани, а, отже, якщо нас вже чекає хата там, то треба спробувати опинитися в парку як би там не було.

В це важко повірити, але хост за нами вислав машину в Джюпітер, 250 км від Орландо, щоб нам не довелося автостопити, хоч Маруся декілька разів відмовлялась від такої можливості.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Перше, що ми бачимо коли під’їзджаємо до будинку нашого хосту – величезна помпезна кована брама. Вона виглядає настільки монументально, що виникає відчуття ніби ми їдемо на прийом в Букінгемський палац. За брамою відкривається вид на під’їздну дорогу з дрібного гравію, зелені охайно підстрижені галявинки та невеличкі штучні озера правильних геометричних форм з фонтаном в центрі кожного.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam

Ми з Марусею не віримо своїм очам. Біля парадних дверей стоїть господар – дон Хуан, і я подумки ставлю собі жирнючий плюс за те, що читала Кастанеду і тепер можу вести світську бесіду.

DCIM100GOPRO

Для нас відведено гостьову кімнату з антикварними меблями на другому поверсі. За вікном вид на тропічний сад з величезним басейном, джакузі та мармуровими статуями. Нам з Марусею синхронно починає здаватися, що ми заснули на заправці, де закінчився наш сумнозвісний автостоп, і нам сниться один й той самий сон. Але тут з’являється наш Дядя Фєя і запитує:

– Куди б вам більше хотілося: в Діснейленд чи на космодром НАСА поблизу мису Канаверал?

Виявилось, що господар має родичів у першому і якісь зв’язки у другому.

DCIM100GOPRO

Ми верещимо неначе божевільні. Понеслась!

Весь наступний день зрання і аж до сутінок ми проводимо в центрі космічних досліджень імені Кеннеді.

Processed with VSCOcam with hb1 preset

SONY DSC

Processed with VSCOcam

Звідси стартувала місія висадки на Місяць космічного корабля Аполлон-11 і телескопу Хаббл.

SONY DSC

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam

Тут знаходиться один з найбільш реалістичних симуляторів польоту в космос повз котрий ми, авжеж, не змогли пройти. І звісно ж, ми верещали як сучки, коли нас, підперезаних до крісла, починає трясти та вертіти у всі боки, немов тенісний м’яч в пральній машині.

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

Тут, о боже, чи можливо в таке повірити, ти заходиш у циклопічних розмірів ангар, а в тебе над головою висить шатл Атлантіс.

Processed with VSCOcam with a5 preset

DCIM100GOPRO

Окрім успішної космічної кар’єри цей кораблик ще й у фільмі «Армагедон» засвітитися встиг. А у присвяченому висадці на Місяць залі зберігається привезене звідти каміння. До деяких з них можна доторкнутися рукою.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Поки нас на автобусі везуть територією центру я вперше бачу будівлю вертикальної збірки космічних кораблів та ракетоносіїв.

Processed with VSCOcam

Через шалену висоту в будівлі під дахом іноді утворюються хмари і трапляються опади. Щоб ви розуміли масштаб цієї споруди, то ширина смуг на американському прапорі дорівнює ширині автобуса, а синій прямокутник із зірками має розмір баскетбольного поля. Готові ракети вивозять через найбільші ворота в світі.

SONY DSC

Цілий день ми ганяли по музею, але встигли подивитися чи не половину усієї експозиції. І це при тому, що для відвідування відкрито не більше 10% території космічного центру.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

SONY DSC

Наступного дня ми вирушаємо у Дісней.

SONY DSC

Перший шок наступає від розуміння того, що, виявляється, це не один, а цілі чотири парки та два аквапарки. Disney World в Орландо – найбільший за площею (100 км²) та найвідвідуваніший розважальний центр у світі. Це як видати половину Львова під атракціони. Між парками курсують безкоштовні автобуси та монорейкові потяги, проте після вчорашнього досвіду ми вже приблизно розуміємо місцеві масштаби, як і те, що більше одного парку ми подивитися не встигнемо. Тож обираємо «Магічне Королівство» – найбільш класичний діснеївський парк із Замком.

DCIM100GOPRO

Всередині вражає майже все: краса ландшафтів, шалені американські гірки, локації улюблених з дитинства героїв – острів Тома Сойєра, дім на дереві Робінзона Крузо, піратський корабель, башта Золотоволоски. Можна сходити на чаювання до Божевільного Капелюшника. Минувши величезний цвинтар зі склепами та могильними плитами – потрапити в дім з привидами. І повірте, таких натуралістичних примар ви більше ніде не побачите.

Processed with VSCOcam

Processed with VSCOcam

Майже на всі атракціони довжелезні черги. Швидкість проходження збільшує fastpass, котрий можна отримати безкоштовно в спеціальному автоматі. Фастпасів, на жаль, набагато менше ніж бажаючих, тому хто рано прийшов – того і лапті.

По Діснею бігаєш з випучиними очима неначе тобі знову п’ять рочків. В кінці вечора починається головне шоу: парад мульт-персонажів, а потім фейєрверк біля замку. До цього прямо на його стінах відбуваються звукові та кольорові інсталяції та шоу. Нереально гарно та зворушливо. Казка оживає на очах і серце клекоче від дитячих спогадів.

Processed with VSCOcam

Вночі, після Діснею, ми їдемо в найбільш відомий клуб в Орландо. Там сьогодні виступає один із засновників музичного стилю “trap” – dj UZ. Окрім того, що це була одна з кращих вечірок в моєму житті за якістю перфомансу, мене вразило ще й інше. З віп-зони, що на другому поверсі, хтось починає жбурляти в натовп гроші. Все це виглядає якось зовсім нереально й по-голлівудськи, проте банкноти все летять і летять в натовп повільно кружляючи і опускаючись в жадібно хапаючі їх руки. Нам пояснюють, що це доволі часте явище. Іноді просто так викидують десятки тисяч доларів. Це зовсім сюрреалістична картина: UZ виводить жорсткі біти, а натовп шаленіє під дощем з грошей та бризок шампанського.

Останній день нам пропонують провести на озерах. Їх тут сотні.

Processed with VSCOcam

Унікальність цього місця в тому, що ти можеш перепливати з одного озера в інше крізь вузькі канали і так по воді проїхати декілька сотень кілометрів.

Ми приїжджаємо на пірс, де нас вже чекає швидкісний катер. Всередині нього знаходяться вейкборд, водні лижі і величезна надувна подушка! Наступні декілька годин ми обкатуємо всі ці водні причандалля, тримаючись за мотузку, катер тягне з шаленою швидкістю.

Processed with VSCOcam with f2 preset

DCIM100GOPRO

Після водних катань ми вирушаємо на огляди озер.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Окрім краси природи особливої уваги варті маєтки на берегах. Виявляється, що з нами по сусідству живе Тайгер Вудс, Шакіл О’Нілл та Кім Кардашьян.

SONY DSC

Наша чотирьохденна відпустка в райський світ мільйонерів добігає до свого кінця. Нам треба вирушати далі.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Сита Флоріда лишається за спиною, на горизонті через таємничий морок болот Луїзіани з’являється Новий Орлеан. Ця історія – ще одне свідоцтво тому, що більшість кордонів існують лише в нашій голові. Якщо ти їх не боїшся і продовжуєш йти далі – можливості самі знаходять тебе. Найбільш вражаючі речі відбуваються з нами саме тоді, коли ми на них найменш всього чекаємо.

Текст – Аня Морозова

Фото – Марія Хандусь

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

7 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: