Розкопали найстаріші мумії у світі. Вони не з Єгипту
Розкопали найстаріші мумії у світі. Вони не з Єгипту
Муміям біля семи тисяч років
[ads-pc-2]
Найдавніші у світі мумії зберігаються в музеях Чилі. Їх почали робити представники культури Чинчорро близько 5 тисяч років до нашої ери. Це на дві тисячі років раніше за єгипетські мумії, пише CNN.
Населення Чинчорро проживало на півночі Чилі в пустелі Атакама. Вони розробили п’ять різних стилів муміфікації. Найпоширенішими були чорні та червоні мумії.
Чорна система передбачала повний розбір тіла померлого – частини тіла та органи відділяли одне від одного, окремо обробляли, а потім знову зшивали. За червоної в тілі робили лише надрізи, через які виймали внутрішні органи, а «оболонку» засушували. Потім мумії прикрашали перуками та глиняними масками. Останні розмальовували марганцем та охрою.
Спочатку Чинчорро муміфікували померлих дітей та ненароджених малюків. Науковці пов’язують це з високою дитячою смертністю. Згодом почали робити мумії дорослих людей.
Сьогодні в чилійському музеї селища Сан-Мігель-де-Азапа зберігається біля 300 найдавніших у світі мумій. Однак про їхній вік та унікальність не знають навіть самі чилійці. Історики сподіваються, що це скоро зміниться. Місцева влада просить внести чилійські мумії до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО до 2020 року. Тоді археологи отримають можливості для розбудови музею та розкопок нових знахідок, а місцева влада – для розвитку туризму.