Меню & пошук

Новий закон у Франції захищає звуки й запахи сільської місцевості

Новий закон у Франції захищає звуки й запахи сільської місцевості

Закон ухвалили після кількох судових позовів.


[ads-pc-2]

Парламент Франції ухвалив закон про захист «сенсорної спадщини» сільської місцевості. Тепер люди не зможуть подавати позов до суду на голосних півнів чи квакання жаб, пише The Guardian. 

До спадщини також віднесли звуки коров’ячих дзвіночків, запах гною, стрекотіння коників, шум від тракторів й інші сільські звуки і запахи. 

«Життя у сільській місцевості означає прийняття деяких її проблем», — сказав міністр з розвитку сільської місцевості Жоель Жиро перед голосуванням.

Закон ухвалили після кількох судових позовів. Наприклад, раніше у Франції порушували судові справи проти кукурікання півнів, коров’ячих дзвіночків і крякання качок. Також були скарги на шум цикад у Провансі, дзвін церковних дзвонів та звинувачення півня у «шумовому забруднені», через яке позивачам доводилося вставати занадто рано. У грудні минулого року французький суд зобов’язав власників ставка у комуні Гріньйоль позбутися жаб через занадто гучне квакання. 

Такі судові позови — відображення напруженості між мешканцями сіл і містянами, очікування яких суперечать реаліям поза межами міста. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: