Меню & пошук

«Ви вкрали моє дитинство. Як ви смієте!»: 10 цитат з промови Ґрети Тунберґ на кліматичному саміті ООН

«Ви вкрали моє дитинство. Як ви смієте!»: 10 цитат з промови Ґрети Тунберґ на кліматичному саміті ООН

Дівчина попередила, що її покоління не пробачить ігнорування проблем клімату


[ads-pc-2]

16-річна школярка зі Швеції Ґрета Тунберґ виступила із закликом до світових лідерів. Як учасниця саміту ООН в Нью-Йорку, Тунберґ наголошувала на необхідності вдатися до рішучих дій, щоб запобігти змінам клімату. Крім того, світових лідерів вона звинуватила в бездіяльності та попередила, що її покоління не пробачить їм ігнорування проблем клімату. Ґрета прибула в Нью-Йорк ще наприкінці серпня, активістка спеціально вирушила в США на яхті, оскільки переконана, що авіаперельоти завдають величезної шкоди екології. Яхта Malizia дозволила їй здійснити подорож з нульовими викидами завдяки сонячним батареям та підводним турбінам, які виробляють електроенергію. Її подорож тривала 14 днів. Пропонуємо вам 10 цитат з емоційної промови Ґрети Тунберґ.


1.

Це все неправильно. Я не повинна бути тут. Я маю бути в школі по той бік океану. І все ж ви всі звертаєтеся до нас, молодих людей, з надією. Як ви смієте!


2.

Ви вкрали мої мрії та моє дитинство своїми пустими словами. Але мені ще пощастило. Тому що є люди, які страждають, люди, які помирають. І цілі екосистеми, які руйнуються.


3.

Ми на початку масового вимирання, а все, про що ви можете говорити, це гроші та казки про вічне економічне зростання.


4.

Більше 30 років наука чітко нам говорила про ситуацію. Як смієте ви відводити погляди і приходити сюди зі словами, що робите достатньо, хоча необхідної політики та рішень немає навіть у перспективі.


5.

Ви кажете, що чуєте нас і розумієте терміновість. Але якою б засмученою чи сердитою я не була, я не хочу в це вірити. Тому що якби ви справді розуміли ситуацію і продовжували бездіяльність, це б означало, що ви злі. В це я відмовляюся вірити.


6.

Популярна ідея скоротити наші викиди на половину за 10 років дає лише 50% шансів, що температура на Землі не зросте на 1,5 градуса найближчим часом (прим. критична точка, що може спровокувати довгострокові та незворотні зміни у природі та загибель деяких екосистем).


7.

50%  можуть бути прийнятними для вас. Але ці цифри не включають критичні точки, більшість ланцюгів зворотного зв’язку, додаткове потепління, приховане токсичним забрудненням повітря. Ви також покладаєтесь на те, що моє покоління висмокче сотні мільярдів тонн вашого CO2 з повітря за допомогою технологій, які ще навіть не існують.


8.

Як ви наважуєтесь робити вигляд, що це можна вирішити просто за допомогою «незмінного порядку речей» та деякими технічними рішеннями? При сьогоднішніх рівнях викидів ми вичерпаємо допустиму квоту СО2 (прим. ліміт шкідливих викидів в атмосферу) вже менш ніж за 8,5 року.


9.

Ви нас підводите. Але молоді люди починають розуміти вашу зраду. Очі всіх майбутніх поколінь зосереджені на вас. І якщо ви вирішите нас зрадити, я кажу: ми вам ніколи не пробачимо.


10.

Ми не дозволимо вам уникнути цього. Саме тут, саме зараз ми проводимо лінію. Світ прокидається. І наступають зміни, подобається вам це чи ні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: