Меню & пошук

Екзоскелет «підняв» паралізованого чоловіка

Екзоскелет «підняв» паралізованого чоловіка

Керування здійснювалося лише мозковими імпульсами


[ads-pc-2]

Паралізований чоловік від плечей до ніг «пройшовся» в екзоскелеті, яким керував лише силою думки. Для цього останні 2 роки він активно працював з науковцями Університету Гренобля (Франція). Головна особливість цього дослідження – бездротовий зв’язок між мозком та екзоскелетом, пише Mashable.

Учені імплантували під шкіру голови 28-річного Тобі спеціальні датчики, які зчитують сенсорні сигнали й передають їх до комп’ютера й екзоскелета. Завдяки цьому останній починає рухатися.

Чоловік кілька років тому отримав травму шийного відділу хребта. Через це він втратив контроль над усім тілом нижче плечей. Тобі міг рухати тільки лівим зап’ястям – ним він керував інвалідним візком.

Раніше «ходити» в екзоскелеті було можливим лише з прямим приєднанням до мозку. Цього ж разу науковці розробили напів інвазивну бездротову систему, яка сполучає мозок і комп’ютер. Вона розроблена для довготривалого використання й активує всі чотири кінцівки. Також науковці створили унікальний алгоритм, який інтерпретує сигнали мозку та перетворює їх у фізичний рух.

Ця технологія після вдосконалення в майбутньому дасть змогу повністю паралізованим пацієнтам керувати своїми візками чи іншими допоміжними гаджетами за допомогою мозкових сигналів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: