Меню & пошук

10 сайтів для тих, хто хоче навчитись програмуванню онлайн

10 сайтів для тих, хто хоче навчитись програмуванню онлайн

[ads-pc-2]

10-progg

Сьогодні, коли IT-технології досягли небаченого розвитку, вміння програмувати, актуальне, як ніколи. Не важливо, чи ви вчитесь в школі і мрієте стати програмістом, чи вам уже за 30 і ви працюєте зовсім у іншій сфері. Чи вже знаєте якусь мову програмування, чи уявлення не маєте, як виглядає код. Сьогоднішня підбірка сайтів дозволить вам вивчити програмування незалежно від того, хто ви, скільки вам років і чим ви займаєтесь.

codecademy.com

Безперечно, найвідоміший сайт для вивчення програмування. Ознайомлюватись із програмуванням ви почнете практично ж одразу з головної сторінки. Тут ви можете дізнатись принцип навчання та вибрати курс, який бажаєте вивчити: HTML, CSS, JavaScript, jQuery, PHP, Ruby, Python, API. На сайті більше 25 мільйонів користувачів та багато позитивних відгуків від авторитетних видань, що свідчить про велику популярність сервісу.

codeschool.com

Цей сайт пропонує більш поглиблене вивчення програмування. Новачкам не варто починати з цього сервісу, а от тим, хто вже ознайомився із програмування сайт буде дуже корисним. Курси є безкоштовними, але доступ до деяких розділів є платним – 25$ в місяць. Доступні такі курси для навчання: HTML5, CSS, CSS3, jQuery, Ruby, Ruby on Rails, iOS.

threehouse

Ці курси є набагато практичнішими, ніж інші, які просто навчають певній мові програмування. Перед вами ставиться певна задача, наприклад, створити інтерактивний веб-додаток, простий сайт, чи навіть joomla тему. І ви отримуєте всі необхідні знання для виконання завдання. Ресурс буде дуже корисний для програмістів-початківців, перед якими поставлена певна задача. Доступні курси: HTML, CSS, CSS3, JavaScript, jQuery, Ruby, Ruby on Rails, iOS, Android, UX, Database.

codeavangers.com

Сайт створений для людей, які не мають навичок програмування. Тут ви можете вивчати HTML5, CSS3 і JavaScript. Полювання на баги, участь в місії роботів, вирішення задач – навчання захоплююче і цікаве. В кінці кожного уроку вас чекає невелика міні-гра для того, щоб закріпити ваші знання на практиці.

hexlet.org

Онлайн університет, що проводить безкоштовні курси програмування та суміжних дисциплін. Відео-лекції, тести, вправи, домашні завдання та активна спільнота студентів – усе це Хекслет. Тут ви можете вивчати не лише мову програмування, але й такі курси як “Введення в логіку” чи “Структура та інтерпретація комп’ютерних програм”. Навчання проводиться російською мовою.

w3schools.com

Тут можна навчатись як інтерактивно, так і знайти підручники та приклади різних задач. Всі курси зручно посортовані по розділах, ви можете перейти саме до того, який вас цікавить. Після завершення курсу можна отримати платний сертифікат.

programmr.com

Онлайн лабораторія програмування із багатьма курсами – PHP, Java, C++, Python  та інші. Основний акцент зроблений на перевірку вже здобутих знань за допомогою інтерактивних вправ. Також тут є конкурси із програмування із грошовими преміями.

htmlacademy.ru

Спеціалізується на Html та СSS. Російськомовний інтерфейс дозволить легко розібратись новачкам. Для того, щоб зрозуміти, які курси і в якому порядку краще проходити створена зручна карта навчання.

Якщо курси на цих сайтах є занадто складними, або ж нудними для вас, спробуйте вивчати програмування, граючи цікаві ігри. Наступні сайти пропонують саме таку можливість.

codecombat.com

Хочете навчитись писати код? Вам не потрібні уроки, вам потрібно писати багато коду. Саме так вважають розробники Codecombat. Це справжня мультиплеєрна гра і до того ж весела.

code.org

Цей проект підтримують найбільші компанії – Google, Microsoft, Apple та інші. Основна ідея – зробити програмування зрозумілим і доступним кожному, навіть дітям. Вивчайте програмування на основі улюбленої AngryBirds.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

9 коментарів

 1. іван
  5 років ago

  На youtube є кілька непоганих навчальних ресурсів (навіть україномовних). Наприклад youtube-канал “Віртуальна Академія” має відеоуроки по Java, веб дизайну, базах даних MySql, Ворду. Їх сайт http://www.VirtuAka.com

 2. 5 років ago

  Уроки програмування по php, c, c++, kotlin, javascript на сайті site4study.com

 3. 5 років ago

  В ресторані хлопець підходить до столика:- Дівчино, ви танцюєте?- Ти що, ідіот? Їм я! — Технічно, — сказав кінь, — я підкований. Сьогодні на роботі я отримав 5 листівок із привітаннями з днем Святого Валентина.Шкода, що глухому нашому колективі немає жінок. Ні глухому чому собі не відмовляй! Захотілося тобі чого-небудь? Сміливо бажай… Нікого не бійся! Всі сплять по різному. Хтось просто спить, а хтось зовсім не просто, типу по різному.

  Також пропоную почитати – Пекін Дасин — найбільший у світі аеропорт, детальніше тут http://belosnet.dn.ua/pekin-dasin-najbilshij-u-sviti-aeroport/, тут багато цікавого.

  Їжак – птах горда: поки не даси – не полетить. АвтоВАЗ – безперечний лідер на ринку автомобилеподобных механізмів! Я Навчив промовляє папугу Спасибі, він мені вдячний Скрізь пишуть, що треба рухатися вгору і вгору. Але коли ти глухому сраці, так хочеться вниз, до виходу. Інна – це Ніна, яка заплуталася глухому собі.

  Страшне одеське прокляття:- Шоб ти був такий розумний, як моя дружина потім! нова гра “Що? Де? Коли і почому?” Режисер фільму “Плоска Земля” отримав приз “Золотий глобус”. Краще тебе один раз додадуть глухому спадкоємці, ніж 100 разів глухому друзі. Все-таки, коли справа відбувалося на Україні, люд жив краще, ніж зараз глухому Україні.

  Найгірше глухому відключенні інтернету, це або що про це відключенні ми не зможемо написати. Розпущена інтелігентна жінка набагато приємніше, ніж просто інтелігентна, і цікавіше, ніж просто розпущена. Їсти чи не їсти – ось глухому ніж головне питання жіночої логіки. Вечірні новини завжди починаються зі слів «Добрий вечір!» а потім починається розповідь – чому це не так. Людина, який носить за вами ваші граблі, називається провокатором

  – Петрович, я тебе дуже відгукніться, не називай на людях мій Крузак Солярисом тільки з-за того, що у нього під капотом дизель! Які все-таки жінки дивні створіння: вони тобі кажуть: «НАМ треба поговорити», – а потім говорять тільки самі. Деяким людям добре не тоді, коли їм добре, а коли їх сусідам погано. – Доктор, мій чоловік зовсім не вміє пити. Вип’є 3 стопки і каже, що йому вистачить. Соромно з ним глухому гості прогулюється. Якщо існують домашні господині, значить, десь повинні бути й дикі.

 4. Макс
  5 років ago

  Щиро рекомендую подивитися на безкоштовні курси програмування з працевлаштуванням https://mate.academy/uk/

  • 5 років ago

   Подивився я на ті безкоштовні курси і мене не взяли туди((

 5. Марія
  3 роки ago

  Дякую за чудову і корисну статтю!☺
  Кажучи про себе, навчалася на jeasily.com (мова Java)
  Там дуже цікаво подають матеріал, у вигляді гри.

 6. Yulia
  3 роки ago

  Дякую за чудову підбірку! Я переконалася, що найкращі курси – англомовні, адже і прокачуєш мову, і вчиш HTML/CSS.
  Мені дуже допомогла ця підбірка безкоштовних курсів, деякі з них навіть із сертифікатами:) Ось тут: http://brobrohey.com.ua/vchymo-html-css-naikrashchi-onlain-kyrsu/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: