Меню & пошук

Два тижні в морі замість кількох годин у повітрі: Ґрета Тунберґ прибула в Нью-Йорк на кліматичний самміт ООН

Два тижні в морі замість кількох годин у повітрі: Ґрета Тунберґ прибула в Нью-Йорк на кліматичний самміт ООН

Школярка вирушила до Америки на яхті, оскільки переконана, що авіаперельоти завдають величезної шкоди екології.


[ads-pc-2]

Шведська школярка і екоактівістка Ґрета Тунберґ прибула на яхті у Нью-Йорк після двох тижнів подорожі морем. Яхта Malizia 14 серпня вийшла з британського Плімута і 28 серпня встала на якір біля Коні-Айленда для проходження митного контролю, пише The New York Times.

Активістка вирушила в США на саміт ООН з питань клімату (він запланований на кінець вересня). Тунберг принципово відмовилася від перельоту зі Стокгольма в Нью-Йорк, який мав тривати не більше 9 годин.

Школярка вирушила до Америки на яхті, оскільки переконана, що авіаперельоти завдають величезної шкоди екології. Яхта Malizia дозволила їй здійснити подорож з нульовими викидами завдяки сонячним батареям та підводним турбінам, які виробляють електроенергію. Її подорож тривала 14 днів. У грудні активістка відвідає Всесвітню конференцію із захисту клімату в чилійському Сантьяго.

У перервах між цими заходами Ґрета збирається приєднатися до екологічних демонстрацій у США під назвою Fridays For Future – вона організовувала подібні страйки у Швеції, закликаючи школярів пропускати один день шкільних занять, п’ятницю, заради кліматичного страйку.

Перед поїздкою в Штати, відповідаючи на питання журналістів, чи планує вона зустріч із президентом США Дональдом Трампом, Тунберґ заявила, що це буде марною тратою часу.

У грудні 2018 року дівчина вже відвідувала Всесвітню конференцію ООН з питань захисту клімату в польському Катовіце, де розкритикувала політичні рішення в цій області. Крім того, школярка в січні відвідала 49-й Всесвітній економічний форум у швейцарському Давосі.

Весною 2019 року група шведських і норвезьких політиків висунула Тунберґ на Нобелівську премію миру.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: