Меню & пошук

Сортування має сенс: активісти зняли ролики про переробку сміття

Сортування має сенс: активісти зняли ролики про переробку сміття

В Україні працює 100 заводів з переробки відходів


[ads-pc-2]

Громадська організація «Україна без сміття» презентувала ролики, в яких демонструє процес переробки вторсировини та значення сортування для української економіки. Відео виклали на сторінках у соцмережах.

Роликами хотіли розвінчати стереотип про те, що в Україні немає підприємств, які переробляють сміття. За словами Євгенії Аратовської, очільниці організації, таких заводів біля 100.

«З’ясувалося, що вони купують відходи за кордоном… РЕТ-пляшки Україна закуповує в Африці! Скло – у Білорусі! Папір – у Європі (і не тільки)! І все це за валюту. А де ж наші скляні, паперові й полімерні відходи? На 40 000 звалищах», – написала Аратовська.

СОРТУВАННЯ МАЄ СЕНС!

Подивіться, як переробляється скло!Однією з причин, чому люди не сортують активно, є стереотип про те, що в Україні немає заводів переробки.Щоб довести, що СОРТУВАННЯ МАЄ СЕНС, ми поїхали на 5 українських заводів, щоб відзняти матеріал про переробку металу, комбінованої упаковки, паперу, скла і пластикової пляшки.Це відео було відзнято на заводі "Ветропак" у Гостомелі.https://www.vetropack.ua/ukРешта відео про переробку металу, комбінованої упаковки типу Tetra Pak, РЕТ пляшки і паперу дивіться тут – https://www.youtube.com/channel/UChFVBZ_HcaQYiF-GcMHiCNAВзагалі, в Україні існує близько 100 заводів, які готові приймати відходи паперу, скла, металів і пластику, щоб перетворювати їх на нові корисні речі і товари. І через наші ролики ми хочемо переконати всіх в тому, що сортування варто уваги.Герої роликів – Софія-Христина і Нікіта, підлітки, які заснували проект "Компола" і вже стали номінантами міжнародних премій у сфері захисту довкілля.Рік заснування проекту – 2016.Участь у проекті Компола вже бере більше 230 шкіл в Україні Отримав перемогу Eco Hero Awards (2018, Сан-Франциско, США) Фіналіст конкурсу Children's Climate Prize (2018, Стокгольм, Швеція) Брали участь у міжнародному саміті Seeds&Chips (2019, Мілан, Італія)Компола – https://www.compola.orgМета проекту – довести, що сортування сміття в Україні має сенс, і нам потрібно перейти від застарілої системи захоронення відходів до сучасної – переробки відходів.Вдячні за фінансову підтримку в реалізації проекту Фундації Кока-Кола.

Опубліковано Україна БЕЗ сміття Середа, 10 липня 2019 р.

Сортування сміття має велике значення: крім екологічних аспектів, дозволяє сировині використовуватися повторно та зменшує витік коштів за кордон.

Організація відзняла матеріал про переробку металу, комбінованої упаковки, паперу, скла і пластикової пляшки.

Героями відео стали Софія-Христина і Нікіта. Вони власноруч заснували проект «Компола» та стали номінантами міжнародних премій у сфері захисту довкілля.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: