Меню & пошук

Нідерланди готуються відбиватися від натовпів туристів

Нідерланди готуються відбиватися від натовпів туристів

Влада вводить низку законодавчих обмежень


[ads-pc-2]

Нідерландська рада з туризму вводить обмеження для туристів. З 2005 до 2016 року кількість гостей країни зросла з 11 до 18 млн. А до 2030-го туристичний потік збільшиться до 42 мільйонів іноземців на рік, пише The Guardian.

Туристи заради селфі нищать великі площі тюльпанів, лишають сміття біля млинів та сприяють ажіотажу й підвищенню цін на нерухомість у великих містах. Тому нідерландські чиновники пропонують ввести в дію туристичну стратегію. Документ не лише працюватиме над залученням туристів, але й координуватиме їхню кількість, дії та розміщення в такий спосіб, аби це не шкодило історичним пам’яткам, довкіллю та місцевому населенню.

«Ми говоримо, що «більше» не завжди означає краще. Щоб контролювати мільйонні потоки відвідувачів за 10 років, ми повинні вже зараз вжити заходів», – йдеться в документі туристичної ради.

А окремим містам навіть пропонується відбивати потоки туристів. Наприклад, міська влада Амстердама планує знову цього року підвищити туристичний збір. Адже столицю з населенням 1,1 мільйона громадян щороку відвідує біля 17 мільйонів туристів. Аби зменшити потік іноземців, місцева влада намагається зупинити зростання готелів, сувенірних магазинів, торгових точок і сирних магазинів. Потенціал аеропорту Схіпхол має бути обмежений, а пасажирські судна хочуть узагалі прибрати з центру міста.

Це зокрема пов’язане з прагненням Амстердама до 2030-го на 49% зменшити викиди парникових газів та заборонити транспорт на дизельному й бензиновому паливі. Зі щорічним збільшенням туристичного потоку це стає неможливим.

Натомість чиновники пропонують розвивати міста на півночі країни, в яких поки що значно менший туристичний потенціал.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: