Меню & пошук

Птахи зменшуються в розмірі через глобальне потепління − дослідження

Птахи зменшуються в розмірі через глобальне потепління − дослідження

Результат 40-річного дослідження


[ads-pc-2]

Нове дослідження перелітних птахів, проведене групою вчених Мічиганського університету в США, виявило, що вони стають меншими, тим часом як розмах крил збільшується. Учені досліджували птахів, які загинули після зіткнення з будівлями в місті Чикаго. Їх тіла зберігали як екземпляри для Музею природної історії ім.Філда. 

Усього проаналізували  70 716 зразків птахів Північної Америки, що мігрують, за останні 40 років. Автори кажуть, що дослідження є найбільшим у своєму роді, а результати важливі для розуміння того, як тварини будуть адаптуватися до зміни клімату.

«Ми виявили, що майже всі види стали меншими», – сказав Брайан Вікс, доцент Мічиганського університету. Вікс також зазначив, що дослідження реакцій тварин на зміну клімату часто зосереджуються на зміні географічного діапазону чи тривалості життєвих подій таких, як: міграція й народження. Але це дослідження передбачає, що морфологія тіла є вирішальним третім аспектом.

Отримані дані показали, що з 1978 по 2016 рік довжина гомілкової кістки птахів скоротилася на 2,4%. Крила збільшились на 1,3%.

Дослідження не пояснює, чому через вищі температури довжина тіла птахів скорочується. Одна з теорій полягає в тому, що менші тварини краще охолоджуються.

Такі висновки доповнюють кількість фактів, яка зростає і свідчать про те, що тварини зменшуються через глобальне потепління.

У 2014 році дослідники виявили, що альпійські кози зменшуються через глобальне потепління. У тому ж році інше дослідження показало, що те саме відбувається з саламандрами. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: