Меню & пошук

Амстердам «забанить» транспорт на дизелі та бензині з 2030-го

Амстердам «забанить» транспорт на дизелі та бензині з 2030-го

Хочуть звести до мінімуму викиди вихлопних газів


[ads-pc-2]

Автомобілям та мотоциклам, що працюють на бензині або дизелі, буде заборонений в’їзд в Амстердам з 2030 року. Міська рада планує поступово заборонити неекологічний транспорт, звинувачуючи його в зменшенні тривалості життя громадян, пише The Guardian.

«Забруднення повітря – це тихий вбивця. Це одна з найбільших небезпек для здоров’я громадян в Амстердамі», – сказав радник міського голови Шарон Дійкша, оголошуючи рішення муніципалітету.

Рішення вводитиметься в дію поступово. Так, з наступного року дизельним автомобілям, вік яких більший за 15 років, буде заборонено їздити в межах кільцевої дороги A10 навколо нідерландської столиці.

Громадські автобуси, що викидають у повітря вихлопні гази, більше не будуть в’їжджати до центру міста з 2022 року. До 2025 року заборона на експлуатацію дизельного та бензинового транспорту пошириться на прогулянкові судна, мопеди та скутери. До 2030 року весь рух у межах Амстердама має бути вільним від викидів вихлопних газів.

Міська влада заохочує мешканців міста перейти на електричні та водневі автомобілі, пропонуючи станції зарядки кожному покупцеві такої машинм. В Амстердамі сподіваються: в наступні роки буде зростати ринок електричних автомобілів. Тому до 2025-го в місті планують встановити від 16 до 23 тисяч зарядних станцій. Наразі їх 3000 у місті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: