Меню & пошук

В Атлантичному океані формується новий суперконтинент

В Атлантичному океані формується новий суперконтинент

Причина – розшарування тектонічних плит


[ads-pc-2]

Португальський геолог Жуан Дуарте з Лісабонського університету після багатьох років дослідження океанічного дна встановив: під Атлантичним океаном відбуваються глибинні тектонічні процеси. Вони в результаті розшарування двох тектонічних плит можуть призвести до появи нового континенту, пише Silence Alert.

Жоао Дуарте досліджував сейсмічну історію океану та Лісабона. Його зацікавив Великий Лісабонський землетрус 1755 року. Тоді від природної стихії, яка спричинила потужне цунамі, загинуло біля 100 тисяч громадян. Майже через 200 років, 1969-го, стався інший землетрус. Він був не такий масштабний, однак привернув увагу науковців складністю свого походження.

Річ у тім, що в районі Піренейського півострова немає активних тектонічних розломів. Тобто сейсмічні процеси відбуваються глибше – до 250 кілометрів.

За допомогою комп’ютерного моделювання Дуарте встановив: у літосфері відбувається процес серпентинізації. Коли тектонічні структури вбирають воду та цим самим призводять до горизонтальних розломів плит, нижні м’які шари починають відходити від верхніх.

Процес появи нового континенту не швидкий. Це займе мільйони років. Однак, за припущенням Дуарте та інших науковців, у майбутньому тектонічні плити піднімуться з-під Атлантичного й Тихого океанів, утворивши новий суперконтинент – Aurica.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: