Меню & пошук

Космічний робот NASA Perseverance здійснив успішну посадку на Марсі

Космічний робот NASA Perseverance здійснив успішну посадку на Марсі

У перші дні марсохід буде фотографувати місцевість.


[ads-pc-2]

Космічний робот NASA Perseverance («Наполегливість») здійснив посадку на Марсі. Про це відомство повідомило у своїх соціальних мережах.

Марсохід опустився в районі кратера Езеро на північ від марсіанського екватора. Недалеко від цього місця, як вважають вчені, мільярди років тому протікала річка, в якій могло бути життя.

У перші дні марсохід буде фотографувати місцевість. Надалі він також буде збирати зразки порід і проводити їхній аналіз. Апарат буде досліджувати поверхню планети протягом двох наступних років. Марсохід, як сподіваються фахівці, знайде ознаки давнього мікробного життя і, можливо, виявить причини, чому планета висохла.

Також серед завдань робота — спостереження за пиловими бурями, геологічні дослідження і експерименти з отримання кисню і палива з багатої вуглекислим газом атмосфери Марса.

Щоб відсвяткувати успішну посадку робота, на сайті NASA з’явилася віртуальна фотокабіна, в якій будь-хто може зробити «знімок» з Марса. Для цього потрібно завантажити зображення і вибрати фон. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: