Меню & пошук

Італієць Джузеппе Патерно отримав ступінь бакалавра у 96 років

Італієць Джузеппе Патерно отримав ступінь бакалавра у 96 років

Тепер Патерно планує вступати на магістратуру.


[ads-pc-2]

Італієць Джузеппе Патерно став найстаршим випускником в країні — він отримав ступінь бакалавра у 96 років, повідомляє The Guardian. 

Патерно виріс на Сицилії у 1930-х роках і ще тоді планував закінчити університет. Однак, цьому завадили бідність, війна і необхідність допомагати сім’ї. 

«Я нарешті здійснив свою мрію», — сказав колишній залізничник і ветеран Другої світової війни Патерно, отримавши диплом філософа в Університеті Палермо з відзнакою.

У віці 31 року, після відвідування вечірніх занять, Патерно закінчив середню школу за фахом геодезист. «Днем я працював. Вечорами я ходив в школу, а ночами вчився», — сказав він. Але мрія закінчити університет залишилася. 

Зрештою у 2017 році Патерно поступив на факультет філософії Університету Палермо.

«Я прокидався о сьомій, щоб займатися», — сказав він. «Я використовував стару друкарську машинку для виконання своїх завдань. Я відпочивав вдень, а ввечері займався до півночі. Мої сусіди запитували: «До чого всі ці проблеми у твоєму віці?» Але вони не розуміли, наскільки важливо здійснити мрію незалежно від віку».

З початком пандемії Патерно довелося освоїти нову техніку: усе навчання проводили дистанційно онлайн. 

«Я думаю про вступ на магістратуру. Моя мати дожила до 100 років. Якщо цифри і генетика на моєму боці, то у мене ще чотири роки», — розповів Патерно. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: