Меню & пошук

Велопаркінги, повз які ви не зможете проїхати

Велопаркінги, повз які ви не зможете проїхати

[ads-pc-2]

399743_289729957803665_1770738619_n

Слово велопарковка асоціюється зазвичай з понурим шматком металу, який стирчить з асфальту у найбільш несподіваних місцях. В більшості випадків так воно і є, проте існують велопарковки, що радують наш погляд і заохочують використовувати велосипед все частіше й частіше. Ми зібрали найкращі з них.

1. Парковка в банківському сейфі

bike-parking-bank-vault_12921

Велопарковка в історичній будівлі, що колись належала Банку Орегона, займає зовсім небагато місця: на місці паркінгу раніше був сейф. Семитонні двері як і раніше на своєму місці, але зрушити їх з місця навряд чи вдасться.

2. Велопаркінг, захищений від дощу

image

Навіси, що захищають велосипед від дощу, придумали не вчора, але зробити з велопарковки з навісом витвір мистецтва поки змогли лише в Bike Arc – невеликій компанії з Пало-Альто, яка вже забезпечує своїми парковками всю Каліфорнію.

3. Парковка, що демонструє переваги велосипеду над автомобілем

Velo-City-2013-640x300

Британці з Cyclehoop займаються в основному аксесуарами для зберігання велосипедів в будинках, але дещо – наприклад, ліхтарики на сонячних батарейках, вбудовані у велодоріжки, – роблять і для того, щоб прикрасити життя велосипедистів на вулиці. Зокрема, Лондону дісталася велопарковка у вигляді машини, що красномовно демонструє різницю між автомобілістом і велосипедистом.

4. Велопарковка-робот у Японії

14

Японці, навчені використовувати простір на 200%, застосовують це правило до всього, в тому числі і до велосипедів. Так виглядає підземна велопарковка, зроблена компанією Giken Ltd. Велосипед не потрібно ні до чого пристібати: вся взаємодія з паркінгом зводиться до двох дій – завантажити і розвантажити. Безпека, як можна здогадатися, підвищується в десятки разів.

5. Скульптурні велопарковки у Нью-Йорку

6a00d8341c192953ef00e554550b2a8833

В нью-йоркських парковках, спроектованих Девідом Бірном, немає складних наворотів, вони зовсім не відрізняються ергономічністю і, якщо вже зовсім чесно, не особливо ефективні – до однієї такої парковки зможуть причалити навряд чи більше трьох-чотирьох велосипедів. Зате вони фотогенічні і прекрасно справляються з роллю орієнтирів.

6. Найбезпечніша велопарковка у Лондоні

2014.04.17-LB-Lambeth-Brook-Dr-Bikehangar-Installation-8-640x300

Ще один приклад з Лондона – The Lambeth Bikehangar, це теж розробка Cyclehoop. Ангар захищає велосипеди від поганої погоди, вандалів і злодіїв, місця займає на половину менше, ніж стандартне паркувальне місце і явно радує місцевих: на British Parking Awards 2014 парковка перемогла у відповідній номінації.

7. Паркінг-лавиця, Іспанія

PvWA9b

Іноді велопарковка – це не просто велопарковка. Паркінг, зроблений з пластинок, дозволяє, з одного боку, зафіксувати велосипед, а з іншого – перепочити велосипедисту: пластини розташовані досить близько одна до одної, щоб на них можна було присісти або навіть прилягти. Автори ідеї – бюро Larissa Carbone Arquitetura.

8. Парковка у вигляді оптичної ілюзії, Мілан

2__fwdder_com__-093308437-cool_picdump_week_funzug_org_20

Велопарковкою у формі велосипеда нікого не здивуєш – в європейських містах такі зустрічаються досить часто. Правда, цій все-таки вдалося: те, що виглядає як велосипед, насправді виявляється оптичною ілюзією. Італійці (парковка знаходиться в Мілані) взагалі добре розбираються в подібного роду речах.

9. Парковка-спрут

IMG_6946

Судячи з форми цього спрута, припаркувати велосипед біля нього буде не тривіальним завданням. Парковка виглядає так, ніби її придумали і додали вже пізніше – як функціональну частину – для того, щоб виправдати появу гігантського спрута в центрі Сіетла. Але всі, здається, задоволені (включаючи самого спрута).

10. Паркінг з орендою

c6mtyecgm0ikqg1s9jik

Автоматизований велопаркінг Bikedispenser в Ейндховені (Нідерланди) дозволяє брати велосипеди в оренду та залишати їх в різних місцях міста – де вам зручно.

via UrbanUrban

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: