Меню & пошук

В яких країнах найкраще зустріти старість?

В яких країнах найкраще зустріти старість?

[ads-pc-2]

tumblr_nfasno5lEl1rzyfwvo1_1280

Організація HelpAge International оприлюднила результати свого щорічного дослідження – Global AgeWatch Index, яке розповідає про стандарти життя старших людей у різних країнах світу.

Не секрет, що населення планети щороку старішає – серед головних причин цього процесу є збільшення тривалості життя та покращення медицини, що дозволяє зберегти здоров’я людей та продовжити старість. Хочете ви цього чи ні, але в наш час люди можуть провести в старості значно більше часу, ніж, наприклад, 100 років тому. Тому HelpAge International почала задаватись питанням – в яких країнах найкраще розвинуті соціальні та економічні інститути, що дозволять провести старість у найбільшому комфорті?

old

Лідерами цьогорічного рейтингу стали скандинавські країни, з традиційно сильною соціальною складовою економіки. В п’ятірці переможців – Норвегія, Швеція, Швейцарія, Канада та Німеччина. Медичні та соціальні системи цих країн були визнані найкращими для того, щоб провести там останні роки свого життя.

Показник, за яким було відсортовано цьогорічний рейтинг, показує відсоток, який досягла країна від ідеального стану соціальних систем (100%). Для прикладу, в Канаді цей відсоток становить 87,5%. Рейтинг включав у себе вимірювання очікуваної тривалості життя, фінансової забезпеченості, роботи медичних установ та якості навколишнього середовища.

sy5qbch7-1415364371

Україна опинилася в кінці списку, через погіршення усіх чотирьох пунктів, за якими оцінювалися країни.

Норвегія запровадила універсальну пенсійну систему в 1937 році, а Швеція нещодавно відзначала соту річницю з запуску своєї системи накопичення пенсій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: