Через пластик морські птахи більше хворіють та не доростають до своєї норми
Через пластик морські птахи більше хворіють та не доростають до своєї норми
У 90% морських птахів у шлунку наявне сміття
[ads-pc-2]
Австралійські вчені після низки досліджень встановили: морські птахи через пластик втрачають вагу, повільніше ростуть та мають цілорічні проблеми зі здоров’ям. Регулярне вживання океанічного сміття загрожує деяким видам, пише CNN .
Науковці Інституту морських та антарктичних досліджень (IMAS) університету Тасманії дослідили, що замість звичного рибного раціону дорослі птахи годували своїх пташенят маленькими шматочками пластику. Це погіршувало роботу нирок дитинчат. У результаті ті виростали з меншими крилами та меншою масою тіла.
У дорослих птахів через вживання пластику спостерігається високий рівень холестерину. Він провокує ранню смерть та зменшує тривалість життя.
«Наше дослідження показало, що у птахів, які вживали пластик, був низький рівень кальцію в крові, знижена маса тіла, довжина крила і голови. Наявність пластику також негативно вплинула на роботу нирок, викликаючи високу концентрацію сечової кислоти та збільшуючи рівень холестерину в крові та інших ферментів», – заявила Дженніфер Лаверс із IMAS, яка очолила дослідження.