Меню & пошук

Видання The New Yorker розмістило статтю про 5-хвилинне відео історії України від ТНМК

Видання The New Yorker розмістило статтю про 5-хвилинне відео історії України від ТНМК

У статті наведений короткий переказ відео з коментарями та поясненнями.


[ads-pc-2]

Видання The New Yorker розмістило статтю про п’ятихвилинне відео історії України від ТНМК. Художником відео став Сашко Даниленко, текст Артема Полежаки. Ролик випустили 19 листопада 2019 року за сприянням Міністерства інформаційної політики України. За цей час на YouTube його переглянули понад 1,4 млн раз. 

У статті наведений короткий переказ відео з коментарями й поясненнями. Заголовок матеріалу — «Грайлива пропаганда «Історії України» («THE PLAYFUL PROPAGANDA OF «THE HISTORY OF UKRAINE»).

«Випущене в розпал президентських слухань щодо імпічменту в США, він (ролик) також нагадує, що Україна — це щось більше, ніж телефонні дзвінки Дональда Трампа. Однак глядачам слід пам’ятати, що кожна національна історія має політичне забарвлення», — пише авторка статті Софі Пінкхем.

Також Пінкхем зазначає, що у відео не згадуються національні меншини: «Вражає повне стирання історії національних меншин України. Хотілося б побачити, як геніальний Даниленко зобразив би письменника Шолома-Алейхема, автора оповідань їдишською мовою, що надихнули на створення «Скрипаля на даху», або Ісаака Бабеля, який увічнив єврейську Одесу».

Авторка підсумовує огляд відео так: «Золота птаха летить у блакитне небо, і глядачам нагадують, що від них залежить майбутнє України. Даниленко завершує оптимістичним зображенням: святкову трапезу розділяють шахтар, бджоляр, священник, козак, поліціянтка й хіпстер з ноутбуком. У всякому разі це бачення миру».

«Танок на майдані Конґо представляє нове відео, у якому вся історія України викладається буквально за п’ять хвилин: від великого вибуху — до сьогодення, транзитом через найвизначніші події в нашій історії. Досить дивитися на власне минуле із сумом і жалем, українцям є, чим пишатися! А що буде далі, залежить від тебе!» — йдеться в описі до відео на YouTube-сторінці ТНМК.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: