Меню & пошук

Австралійські екоактивісти виграли судову справу проти лісозаготівельної компанії від імені посcума

Австралійські екоактивісти виграли судову справу проти лісозаготівельної компанії від імені посcума

Рішення суду створює важливий правовий прецедент.


[ads-pc-2]

Екоактивісти подали позов на лісозаготівельну компанію від імені посcума і виграли справу, повідомляє The Conversation. Австралійський федеральний суд ухвалив рішення, що лісозаготівельна компанія VicForests порушила екологічні закони і зруйнувала середовище існування поcсума Leadbeater, що знаходиться під загрозою зникнення. Це рішення суду створює важливий правовий прецедент.

Судовий позов проти VicForests подала у 2017 році громадська організація Friends of the Leadbeater’s Possum.

З 1971 року посcум Leadbeater — символ фауни Вікторії, але їхня чисельність різко скорочується. Однак, відповідно до так званих «регіональних лісових угод», деякі лісозаготівельні роботи в Австралії звільняються від федеральних законів про навколишнє середовище. Це фактично ставить інтереси лісозаготівель вище інтересів збереження видів, які знаходяться на межі зникнення. З часом «угоди» змінили. Вони повинні відповідати ряду умов, зокрема враховувати потребу збереження екології.

Friends of the Leadbeater’s Possum стверджували, що лісозаготівлі на невеликій ділянці лісу не відповідали вимогам про збереження видів, що знаходяться на межі зникнення, і тому звільнення від федеральних законів не застосовується.

Як повідомляє видання The Conversation, такий випадок створює прецедент і тепер можна стверджувати, що лісозаготівельні роботи, що проводяться в рамках регіональних лісових угод, більше не можуть покладатися на звільнення від федеральних природоохоронних законів.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: