Меню & пошук

Іспанія планує ввести податок на пластикові відходи з наступного року

Іспанія планує ввести податок на пластикові відходи з наступного року

Наразі Іспанія переробляє тільки 37,8% своїх відходів.


[ads-pc-2]

Іспанська уряд схвалив законопроєкт, який вводить податок на пластикові відходи, повідомляє El Pais. За кожен кілограм пластикової упаковки потрібно буде сплатити 0,45 євро. Очікується, що річні надходження до бюджету від введення податку складатимуть близько 724 мільйонів євро. 

За даними за 2017 рік, доходи від «зелених» податків склали 1,83% ВВП, у порівнянні із середнім показником по ЄС в 2,40%. 

Закон набере чинності в першій половині 2021 року. Планують заборонити й одноразовий пластик, зокрема соломинки, повітряні кульки і пластикові столові прилади. Уряд Іспанії також хоче заборонити використання мікропластику в косметиці і миючих засобах.

Законопроєкт є частиною стратегії циркулярної економіки (економіки замкненого циклу), яка спрямована на скорочення відходів на 15% в 2030 році в порівнянні з рівнями 2010 року. Наразі Іспанія переробляє тільки 37,8% своїх відходів.

Через пандемію Covid-19 деякі виробники звернулися до Європейської комісії з проханням відкласти введення закону, але не отримали дозволу на це. «Зворотного шляху немає, і держави-члени зобов’язані дотримуватися норм і термінів», — сказало джерело в Брюсселі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: