Меню & пошук

Якість сну підвищується, якщо спати з собакою, а не з партнером − дослідження

Якість сну підвищується, якщо спати з собакою, а не з партнером − дослідження

А з котами краще не спати


[ads-pc-2]

Дослідження зв’язку якості сну та звички спати з тваринами показало, що сон з собаками кращий, ніж сон з партнерами або котами. Про це пише Vice з посиланням на дослідження професорки Крісті Гоффман з департаменту поведінки тварин, екології та охорони природи Коледжу Канізіус у США.

Виявилося, що жінки, які зазвичай сплять з собаками, мають спокійніший сон. Собаки не заважають спати, на відміну від партнерів, а сон з ними пов’язуть з відчуттям комфорту і безпеки.

За повідомленнями учасниць, коти можуть заважати так само, як і партнери, а сон разом з цими тваринами пов’язуть з нижчим рівнем відчуття комформу, ніж з собаками або партнерами.

Також дослідження показало, що власники собак лягають і встають раніше, ніж ті, хто має котів.

Дослідження провели на основі опитування більше 900 жінок зі США. 55% учасниць ділять ліжко хоча б з однією собакою, 31% − сплять з хоча б з одним котом, а 57% − з партнером або партнеркою.

Крісті Гоффман наголошує, що це дослідження базувалося на повідомленнях учасниць з приводу їхнього власного сприйняття, а тому не означає, що собака може вирішити проблеми зі сном. До того ж, треба враховувати індивідуальні особливості собак, адже деякі з них можуть хропіти уві сні.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: