Меню & пошук

Забруднене повітря може бути причиною депресії та шизофренії – дослідження

Забруднене повітря може бути причиною депресії та шизофренії – дослідження

А також біполярного розладу й хвороби Паркінсона


[ads-pc-2]

Науковці зі США та Данії проаналізували дані про медичне страхування за 11 років для 151 мільйона людей. Вчені встановили: забруднене повітря може стати причиною низки неврологічних і психічних захворювань – біполярного розладу, депресії, розладу особистості та шизофренії, пише National Geographic.

У США дослідники виявили, що в штатах з найгіршою якістю повітря за оцінками Агентства з охорони навколишнього середовища спостерігалося зростання випадків біполярного розладу на 27% та депресії на 6% порівняно із середнім показником у країні.

Потім науковці додатково проаналізували дані про якість води та землі у вказаних штатах і подивилися, де страхові претензії та показники інтенсивного забруднення перекриваються. У результаті вийшло, що забруднення повітря та навколишнього середовища найчастіше призводить до біполярного розладу.


Від королеви до нікчеми: як це − жити з біполярним афективним розладом?


Вчені з Данії аналізували дані про вплив забруднення повітря в дитинстві на виникнення психічних розладів у дорослому віці. Як і в США, цей вплив був пов’язаний з більшими показниками біполярного розладу та депресії.

2002 року науковці встановили: у собак і гризунів, які живуть біля доріг, де регулярно високі викиди шкідливих речовин в атмосферу, спостерігалося запалення легень, носа та мозку. Запалення останнього призводило до виникнення симптомів депресії. Пізніші дослідження в Пекіні виявили, що регулярне перебування в зоні забрудненого повітря зменшує розумову здатність та навички.

Подібні дослідження в Лондоні, Китаї та Південній Кореї аналогічно виявили зв’язок між забрудненим навколишнім середовищем і поганим психічним здоров’ям.

Наразі висновки вчених критикують інші науковці, однак всі сходяться в одному: під час лікування психічних розладів фактор забрудненого повітря варто брати до уваги.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: