Меню & пошук

Вживання марихуани пов’язали зі збільшенням кількості сперматозоїдів − дослідження

Вживання марихуани пов’язали зі збільшенням кількості сперматозоїдів − дослідження

Результати розходяться з попередніми дослідженнями


[ads-pc-2]

Чоловіки, які вживають марихуану, можуть мати вищу концентрацію сперматозоїдів, ніж ті, хто її ніколи не курив, пише Live Science з посиланням на дослідження вчених Гарвардської школи громадського здоров’я.

Результати суперечать попереднім дослідженням на цю тему. Наприклад, дослідження 2015 року показало, що люди, які вживають канабіс раз на тиждень мають на 30% нижчу концентрацію сперматозоїдів. Проте раніше було невідомо, як більш помірне вживання впливає на репродуктивну систему чоловіків.

Для нового дослідження опитали 600 чоловіків, які зверталися до клініки репродуктивної медицини. Вчені проаналізували їхні анкети, в яких було вказано, як часто вони вживали марихуану. Ці дані порівняли з результатами аналізів, враховуючи фактори віку, паління та вживання алкоголю.

Виявилося, що серед чоловіків, які час від часу вживають марихуану, лише 5% мали занижену концентрацію сперматозоїдів, а серед тих, хто її ніколи не вживав, такі показники були у 12%.

Дослідники пояснюють це тим, що вживання канабісу в малих і помірних кількостях може збільшувати концентрацію сперматозоїдів, при цьому часте вживання має зворотній ефект.

Але у вчених є ще одне припущення: результати можуть просто свідчити про те, що чоловіки з вищим рівнем тестостерону більш схильні до «ризикованої» поведінки, такої як вживання наркотиків. «Можливо, все тому, що чоловіки з вищим тестостероном, які мають високу концентрацію сперматозоїдів, більше схильні до того, щоб вживати марихуану», − каже головна авторка дослідження Фейбі Нассан.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: