Меню & пошук

Видання TIME назвало кліматичну активістку Ґрету Тунберґ «Людиною року 2019»

Видання TIME назвало кліматичну активістку Ґрету Тунберґ «Людиною року 2019»

«Вона стала найгучнішим голосом щодо найбільшої проблеми»


[ads-pc-2]

Видання TIME назвало кліматичну активістку Ґрету Тунберґ «Людиною року 2019». Таким чином вона стала наймолодшою, кого удостоїли цього звання за 92 роки його існування.

16-річна дівчина зі Швеції отримала відзнаку за боротьбу за збереження довкілля від наслідків зміни клімату.

«Вона стала найгучнішим голосом щодо найбільшої проблеми, що постала на планеті цього року. По суті, вона походить з нізвідки, але очолила всесвітній рух», – сказав головний редактор TIME Едвард Фельсенталь.

Ґрета Тунберґ стала ідеологинею протестів #FridaysForFuture, у яких взяли участь тисячі школярів в усій Європі й Австралії, аби привернути увагу дорослих до змін клімату й закликати до активних дій.

У серпні 2018 року Ґрета Тунберґ почала сама щоп’ятниці виходити на пікети до будівлі парламенту, закликаючи уряд Швеції дотримуватися Паризької кліматичної угоди й скоротити викиди парникових газів. А після того, як її запросили виступити на конференції TEDx, шкільні кліматичні протести розпочалися в Австралії й різних країнах Європи.

У вересні цього року Тунберґ виступила із закликом до світових лідерів. Як учасниця саміту ООН у Нью-Йорку Тунберґ наголошувала на необхідності вдатися до рішучих дій, щоб запобігти змінам клімату. Крім того, світових лідерів вона звинуватила в бездіяльності й попередила, що її покоління не пробачить їм ігнорування проблем клімату.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: