Учені будуть досліджувати океани за допомогою «медуз-кіборгів»
Учені будуть досліджувати океани за допомогою «медуз-кіборгів»
Такі медузи можуть плавати втричі швидше.
[ads-pc-2]
Група вчених зі Стенфорда й Каліфорнійського технологічного інституту прикріпила мікроелектроніку малої потужності до нижньої частини вухатої медузи (аурелії), щоб створити «біогібридних роботів» — повідомляє видання Scientific American з посиланням на дослідження, опубліковане в Science Advances.
По боках медузи закріплюються два електроди, з’єднані протезом. Коли пристрій активовано, він стимулює медузу електронним імпульсом. Щоб знизити шкоду для неї до мінімуму, дослідники помістили механізм у спеціальний корпус. Розробку протестували на шести медузах в акваріумі.
Ідея полягає в тому, щоб одного разу дозволити «медузам-кіборгам» досліджувати глибини океанів нашої планети, замість громіздких і неефективних підводних човнів.
Такі медузи можуть плавати втричі швидше. «Ми показали, що вони здатні рухатися набагато швидше, ніж зазвичай, без надмірних затрат на метаболізм. Це показує, що медузи мають невикористану здатність швидшого й ефективнішого плавання. У них просто немає причин робити це», — говорить співавторка дослідження й кандидатка наук в області біоінженерії в Стенфорді Ніколь Сюй.
Тепер учені збираються додати в пристрій кермове управління, щоб контролювати траєкторію «медуз-кіборгів». Біогібриди зможуть передавати дослідникам показники температури, кислотності й солоності океану.