Меню & пошук

У який частинах світу не вистачає води – інфографіка

У який частинах світу не вистачає води – інфографіка

Як оптимізувати її використання


[ads-pc-2]

Група дослідників води та розвитку (Water & Development Research Group) з фінського Університету Аалто створила інтерактивну карту, що показує, у яких регіонах світу не вистачає води.

На карті різними кольорами зображено регіони, які відчувають стрес щодо питної води, стрес + нестачу води, а також нестачу питної води. На атласі також видно, як змінювалися ці показники з 1900 до 2010 року.

«Нестача води означає, що людям недостатньо води для життя. Потрібно знизити використання води або збільшити забезпечення нею – або хтось від цього постраждає. Якщо нестача води стане ще гострішою, світ більше не буде таким, яким є зараз», – йдеться на сайті.

Найбільше води витрачається на сільське господарство, а велику частину з цього – на виробництво їжі.

Вчені наголошують, що існують способи зменшити витрати води, продовжуючи забезпечувати людство необхідною кількістю їжі. Наприклад, уникати переїдання та вживати менше тваринної їжі, адже вирощування тварин потребує великої кількості води. Також слід усвідомлено ставитися до купівлі їжі, аби не продукувати її надлишок, а потім не викидати. А також більш ефективно використовувати воду в сільському господарстві.

Фото: unsplash

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: