Меню & пошук

У Палау заборонили сонцезахисні креми. Вони знищують корали

У Палау заборонили сонцезахисні креми. Вони знищують корали

Штраф за порушення – $1000


[ads-pc-2]

Республіка Палау, що знаходиться на Тихому океані, заборонила використання сонцезахисних кремів, пише BBC. Це перша країна, що ввела таку заборону.

Це роблять для того, щоб захистити коралові рифи. Дослідження показали, що інгредієнти, що входять до складу сонцезахисних кремів, шкодять морським жителям та знебарвлюють корали.

Заборона почне діяти 2020 року, а продавців, які порушуватимуть новий закон і продаватимуть сонцезахисні креми, чекає штраф $1000.

«Влади вилучати сонцезахисний крем має бути достатньо для того, щоб зупинити їх некомерційне використання», – каже президент країни Томмі Ременгау.

Найбільш токсичними речовинами із сонцезахисних кремів є октиноксат та оксибензон. Саме вони забезпечують захист від ультрафіолету, проте призводять до знебарвлення коралів, зупиняють їхній ріст, роблять їх більш вразливими до змін клімату та загалом є токсичними для кількох видів коралів.

За підрахунками, від 6 до 14 тонн сонцезахисного крему потрапляє у воду з людей у воду щороку. А половина сонцезахисних кремів містить токсичні речовини.

Фото: unsplash

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: