Меню & пошук

Тисячі людей підписали петицію за видалення сексистських визначень з Оксфордського словника

Тисячі людей підписали петицію за видалення сексистських визначень з Оксфордського словника

Це важливо, адже словники впливають на встановлення мовних норм.


[ads-pc-2]

Більше 31 000 людей підписали петицію за те, щоб видавництво Oxford University Press змінило визначення слова «жінка» в оксфордських словниках, які містять принизливі приклади використання цього слова. Про це пише The Guardian.

Кампанію зі збору підписів, організовану Марією Беатріс Джованарді, підтримали вчені, лінгвісти й активісти з боротьби з насильством у сім’ях. У відкритому листі, який додається до петиції, перераховані сексистські синоніми, які зустрічаються в Оксфордському словнику англійської мови й онлайн-словниках Оксфорда, наприклад, «сука», «дівка», «юбка», «пташка», «кобила» й інші.

«Це абсолютно неприйнятно для такого авторитетного видавництва, як Oxford University Press, але це викликає ще більше занепокоєння, якщо врахувати, який вплив мають словники на встановлення норм у мові. Ці жінконенависні визначення стали широко розповсюдженими тому, що такі пошукові системи, як: Google, Bing, Yahoo – використовують Оксфордські словники для своїх визначень», – говорять організатори петиції.

Згідно з листом, ось один з прикладів вживання слова «жінка» в словнику: «Господи, жінко. Ти можеш просто послухати?» Водночас «чоловік» визначається в оксфордських словниках, як «людина, яка володіє якостями, що асоціюються з мужністю такими, як: хоробрість, дух і витривалість».

«Якщо ми хочемо створити рівноправне суспільство, нам потрібна мова, придатна для 21 століття, яка не дискримінує жінок. Оксфордські словники дають застарілі визначення того, хто такі жінки», – стверджують у листі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: