Меню & пошук

Нафта більше не потрібна: Lockheed Martin розробила нове джерело енергії

Нафта більше не потрібна: Lockheed Martin розробила нове джерело енергії

[ads-pc-2]

IN16_LOCKHEED_FUSI_2156204f

Американська компанія Lockheed Martin, яка спеціалізується на розробках в авіакосмічній галузі, заявила про можливість розробки нового надпотужного джерела енергії – компактного термоядерного реактора. 

Як повідомляє Reuters з посиланням на компанію, протягом року буде створено перший прототип такого реактору розміром з вантажівку, а в наступні 5-10 років Lockheed Martin хоче налагодити повноцінне масове виробництво. Попередні результати показали реалістичність створення термоядерного реактора потужністю 100 мегават і розміром приблизно в 10 разів менше існуючих ядерних реакторів.

Він працюватиме на дейтерію і тритію, буде набагато потужнішим джерел енергії, що працюють на вичерпних енергоносіях, і при його створенні буде вирішена проблема утилізації радіоактивних відходів, обіцяє корпорація. Такий реактор, наприклад, зможе забезпечити енергією військовий корабель ВМС США і зняти логістичну проблему доставки на нього палива.

Керівник проекту Том Макгуайр розповів журналістам, що невелика група дослідників веде роботу в цьому напрямку вже близько чотирьох років. Розповісти про проект саме зараз компанія вирішила, щоб знайти партнерів на ринку, в науці і в урядових структурах і прискорити роботи. Російські вчені відреагували на цю новину здивуванням, та розкритикували американську компанію, назвавши її новину фантазіями та вигадками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: