Меню & пошук

Вчені винайшли прозорі сонячні панелі, які можуть замінити вікна

Вчені винайшли прозорі сонячні панелі, які можуть замінити вікна

[ads-pc-2]

transparent-luminescent-solar-concentrator-module

Вчені з університету Мічигана (США) винайшли абсолютно прозорі сонячні панелі, які зможуть бути вставлені замість вікон та виробляти енергію в будинках.

Спектр використання нових панелей неймовірно широкий: відтепер в джерело енергії можна буде перетворити не лише вікна, а й будь-які інші скляні поверхні – наприклад, екран вашого смартфону. На відміну від багатьох попередніх варіантів, розробка з Мічигану справді прозора, і дозволяє бачити все, що знаходиться за нею.

adom201400103-gra-0001-mЗа словами вчених, “прозора сонячна панель” сама по собі є виразом-оксюмороном: адже всі звикли, що сонячні панелі поглинають світло та перетворюють його енергію на електрику. Прозорі панелі за логікою, мали б лише пропускати світло, не затримуючи його. Американські вчені використали технологію Transparent Luminescent Solar Concentrator (TLSC), яка дозволяє абсорбувати невидимі хвилі ультрафіолетового та інфрачервоного спектрів світла.

Ефективність панелей з TLSC поки що знаходиться на рівні 1% (для прикладу, ефективність непрозорих панелей – 7%), тож вченим залишилось допрацювати свою розробку, аби її змогли впровадити у масове виробництво.

Минулої осені в Нідерландах презентували велодоріжку з сонячних панелей, яка може виробляти електроенергію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: