Меню & пошук

Людство забруднило вже 60% світового океану – дослідження

Людство забруднило вже 60% світового океану – дослідження

Темпи забруднення продовжують зростати


[ads-pc-2]

60% світового океану забруднені через вплив людини Малюнки знайшли в колекції Бруно Стефаніні після його смерті. показало дослідження Національного центру екологічного аналізу та синтезу (NCEAS). Про це пише Science Daily.

За останні десятиліття сукупний вплив людства на світовий океан – від забруднення відходами до масового виловлення риби і збільшення транспортування – майже вдвічі збільшився. Він може подвоїтися ще за наступне десятиліття, якщо не зупинити цей процес.

«Нам потрібно вирішувати проблему, що складається з багатьох факторів, тому не можна виправити лише один, якщо ми хочемо зрештою зупинити негативний кумулятивний вплив», – стверджує головний автор дослідження Бен Гальперн.

Найбільше занепокоєння в науковців викликають регіони Австралії, Західної Африки, острови Східного Карибського басейну та Близький Схід. Серед екосистем, які страждають найбільше, мангрові дерева та коралові рифи.

Дослідження також довело, що рівень негативного впливу можна знизити, аби виправити ситуацію. Наприклад, стан морів біля Південної Кореї, Японії, Великої Британії та Данії значно покращився після зменшення рівня забруднення та комерційного рибальства.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: