Меню & пошук

Рух Black Lives Matter висунули на Нобелівську премію миру

Рух Black Lives Matter висунули на Нобелівську премію миру

Шорт-лист номінантів премії оголосять наприкінці березня.


[ads-pc-2]

Міжнародний антирасистський рух Black Lives Matter висунули на Нобелівську премію миру 2021 року. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на заяву депутата норвезького парламенту від «Соціалістичної лівої партії» Петера Ейде. На його думку, рух спонукав держави у всьому світі боротися з расовою несправедливістю та домогтися «величезних успіхів у підвищенні глобальної поінформованості». Крім цього, активісти «змогли мобілізувати людей з усіх версту суспільства, а не тільки афроамериканців, не тільки пригноблених людей».

«Я вважаю, що однією з ключових проблем, з якими ми стикаємося в Америці, а також у Європі та Азії, є  зростання конфлікту, заснованого на нерівності. Black Lives Matter став дуже важливим всесвітнім рухом», — сказав Ейде.

Рух Black Lives Matter було засновано у 2013 році. Свого піку він досяг у 2020 році після смерті Джорджа Флойда під час затримання поліцією.

Внести кандидатуру до списку номінантів на Нобелівську премію миру має право будь-який політик, який працює на національному рівні. У 2021 році це можна зробити до 1 лютого. Шорт-лист конкурсу оголосять наприкінці березня.

Минулого року премію отримала Світова продовольча програма — ланка Організації Об’єднаних Націй з питань надання харчової допомоги. 

Раніше Нобелівську премію миру вже вручили борцям з расовою дискримінацією. У 1960 році комітет нагородив Альберта Лутулі, у 1964 році — Мартіна Лютера Кінга, а у 1993 році — Нельсона Манделу і Фредеріка де Клерка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: