Меню & пошук

Що дав світу Стівен Гокінг

Що дав світу Стівен Гокінг

[ads-pc-2]

Видатний британський фізик-теоретик Стівен Гокінг, який пішов з життя у віці 76 років, зробив вагомий вклад у вивчення походження Всесвіту.

Через аміотрофічний склероз, вчений був майже повністю паралізований та говорив за допомогою синтезатора мови. Але попри хворобу та невтішні прогнози лікарів, Стівен Гокінг вивчав теорію чорних дір, теоретичну космологію, квантову гравітацію, регулярно виступав на конференціях та писав науково-популярні книги. Найвідоміша з них «Коротка історія часу» принесла Гокінгу світову популярність.

Вчений є членом Британського наукового Королівського товариства та Академії наук США, а також має 12 почесних ступенів і численні нагороди. Він здійснив важливі відкриття в теорії чорних дір, зокрема довів, що чорні діри випаровуються за рахунок явища, яке назвали «випромінюванням Гокінга».

Також Стівен Гокінг був двічі одружений та має трьох дітей.

У 2007 році фізик здійснив політ над Атлантикою на літаку, який спеціально сконструювали для нього.

Також Стівен озвучив себе у популярних мультсеріалах «Футурама» та «Сімпсони» і знявся в серіалі «Теорія Великого вибуху».

2017 року Стівен Гокінг у вигляді голограми з’явився на форумі YES-2017, який проходив у Києві та розповів, чому в майбутньому потрібно заселятися на інші планети та засновувати колонії на Місяці.

Цитати Стівена Гокінга:

[su_quote]«Хоча над моїм майбутнім нависла хмара, я на свій подив я з’ясував, що тепер почав отримувати від життя більше задоволення, ніж раніше».[/su_quote]

[su_quote]«Людська раса така немічна, якщо порівнювати з Всесвітом, що бути інвалідом – не така вже й важлива річ з точки зору космосу».[/su_quote]

[su_quote]«Можливо, через кількасот років ми створимо колонії між зірками, але зараз у нас є тільки одна планета, і ми повинні працювати разом, щоб захистити її».[/su_quote]

[su_quote]«Дивіться на зорі, а не під ноги, будьте допитливими».[/su_quote]

Фото: wikipedia

1 Comment

  1. Даша Дмитренко
    1 рік ago

    Дякую

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: