Меню & пошук

Прослуховування фонової музики знижує креативність − дослідження

Прослуховування фонової музики знижує креативність − дослідження

Насправді, ми не працюємо краще з фоновою музикоюї


[ads-pc-2]

Вчені Університету Ланкастер вирішили перевірити, чи справді фонова музика допомагає працювати краще. Виявилося, що прослуховування музики під час роботи зменшує креативність пише Science Daily з посиланням на дослідження.

Це з’ясувалося під час експерименту. Учасникам запропонували доповнити три слова одним. Наприклад, до слів dress, dial і flower можна було додати одне слово sun та утворити sundress, sundial and sunflower. Під час експерименту вмикали фонову музику з невідомими учасникам словами, інструментальну музику без слів та знайомі їм пісні.

Дослідження показало, що фонова музика значно зменшує здатність людей виконувати завдання, що перевіряють вербальну креативність. Але фонові шуми такого ефекту на креативність не мають.

«Наші знахідки ставлять під сумнів популярну думку про те, що прослуховування музики підвищує креативність. Натомість вони показують, що музика, незалежно від того, чи знайомі слова пісні людині, значно зменшує здатність виконувати креативні завдання», − каже Ніл Маклатчі з Університету Ланкастер.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: